198 переглядiв

В Ізюмській громаді розпочато вакцинацію від COVID-19

22

24 лютого в Україні розпочалася планова вакцинація від коронавірусної інфекції. Як цей процес проходить в Ізюмській громаді розповідає директор КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги міста Ізюм” Юлія Вродзинська:
— Комунальне некомерційне підприємство “Центр первинної медико-санітарної допомоги міста Ізюм” Ізюмської міської ради отримало першу партію вакцини від COVID-19 AstraZeneca (CoviShield), вироблена за ліцензією Oxford-Astra Zeneca на Індійському майданчику Serum Institute. Зазначена вакцина є повністю безпечною, а її імуногенність становить більше від 97 відсотків. Разом з вакциною були отримані безкоштовні шприці.
11 березня 2021 року в пункті щеплень КНП “ЦПМСД м. Ізюм” за адресою: м. Ізюм, вул. Покровська, 34, було вакциновано перші 10 осіб. Жодних побічних реакцій на вакцинацію зареєстровано не було. Всі особи, які були щеплені першою дозою вакцини, будуть запрошені на повторну вакцинацію через 4 тижні. Серйозних побічних ефектів у цієї вакцини досі зареєстровано не було. Втім, кожна людина, що отримала дозу антиковідної вакцинив нашому закладі, перші пів години була під наглядом лікарів, а вже потім поверталась до буденних справ. Усі вакциновані почувають себе добре.
Вакцинація згідно з наказом МОЗ України №213 від 09.02.2021 р. планується проводитись в декілька етапів:
•на першому етапі щеплення отримають медпрацівники лікарень, які працюють із хворими на COVID-19, мешканці закладів для людей похилого віку, військовослужбовці в зоні проведення ООС;
•на другому — медпрацівники, люди 80 років та старші, а також соціальні працівники;
•на третьому — люди у віці від 65 років, працівники критично важливих структур, державної безпеки, працівники сфери освіти;
•на четвертому — люди 60 років, люди з хронічними захворюваннями, особи, які працюють і відбувають покарання в місцях позбавлення волі.
Вакцинація вище зазначених цільових груп повністю безкоштовна.
Вакцинація від COVID-19 дозволить мешканцям Ізюмської міської територіальної громади захистити себе і свої родини, щоб повернутись до звичайного способу життя. Усі вакцини безпечно та ефективно формують імунітет. Щеплення добровільне безоплатне.

Електронна платформа Громадський бюджет