363 переглядiв

В Ізюмській громаді вперше запрацював громадський бюджет: реалізовано 3 мініпроєкти і ще один в процесі розробки

DSC06182

В цьому році з ініціативи Ізюмського міського голови Валерія Марченка та підтримки депутатів Ізюмської міської ради частину коштів у сумі 500 тис. грн.  місцевого бюджету вирішено було спрямувати на реалізацію проєктів у рамках Громадського бюджету Ізюмської міської об’єднаної територіальної громади. Як зазначив міський голова, ще на початку впровадження ідеї Громадського бюджету,  це гарна можливість пробудити громаду, підняти найактивнішу її частину і дати шанс ізюмчанам безпосередньо взяти участь у розподіленні коштів і вирішенні власних нагальних потреб. Суть Громадського бюджету в тому, що ізюмчани подають ідею та її технічне обґрунтування, а реалізовує її міська влада за бюджетні кошти. Головне, щоб таку ініціативу підтримала громада міста шляхом голосування.

Тож спеціально створена робоча група приймала заявки від конкурсантів, далі протягом кількох тижнів жителі Ізюмської міської ОТГ мали змогу проголосувати за вподобаний мініпроєкт у спеціально відведених пунктах та онлайн. Усього було подано 6 мініпроєктів, та лише 4 з них громадський бюджет мав можливість профінансувати у 2020 році.

Таким чином, за результатами голосування, реалізовано  наступні мініпроєкти:

«Дитячий СПОРТЛЕНД» вартістю  94581 грн.;

«До лікаря із задоволенням» вартістю  69055 грн.;

«Доступність та охайність» вартістю  119722 грн.,

«Портал у майбутнє»  вартістю 197000 грн.

30 листопада Ізюмський міський голова Валерій Марченко та його заступник Володимир Мацокін провели  офіційне відкриття 3-х реалізованих мініпроєктів.

Спочатку завітали в ДНЗ №16, де було створено сучасне спортивне середовище, що сприятиме покращенню стану здоров’я дітей.

Там облаштовано сучасну спортивну кімнату з м’якою підлогою, безліччю спортивного обладнання та інвентарю для дітей. Батьківський комітет теж взяв участь в ремонтних роботах.  Вихованці дитячого садочка із задоволенням продемонстрували, як вони займаються в новій спортивній кімнаті. Адміністрація садочка, діти  та батьки подякували керівництву міста за таку ініціативу.

Далі відвідали Ізюмський терцентр, де старе асфальтне покриття замінили на нову плитку для більш зручного пересування людей похилого віку. Валерій Марченко вручив сертифікат представникам ради ветеранів.

І наостанок побували в амбулаторії №2 Комунального некомерційного підприємства “Центр первинної медико-санітарної допомоги міста Ізюм”, по   пров. Залізничному, 4, де встановлено телевізор для створення комфортних умов очікування прийому у лікаря, як дітей, так і дорослих.

Ще 4 телевізори встановлено в педіатричному відділенні КНП “Центральна міська лікарня Піщанської Богоматері”, в дитячому поліклінічному відділенні, клінічній лабораторії на території лікарняного містечка та в стоматологічній поліклініці.

Ще один мініпроєкт наразі впроваджується. Це ремонт фасадної частини будівлі триповерхового будинку  ОСББ «Портал -16», який знаходиться поряд з КДК «Спартак» на центральній площі. За 60 років існування будинку жодного разу там не проводився ремонт фасаду, тому будівля мала неестетичний і пригнічений вигляд та псувала загальне враження від центра міста, а значить і  обличчя усієї громади. Незабаром і тут ремонтні роботи будуть закінчені.

Як зазначив заступник Ізюмського міського голови та голова робочої групи Костянтин Петров, громадський бюджет, він же бюджет участі, сприяє більш прозорому і якісному використанню коштів бюджету громади, надає можливість жителям громади самим приймати рішення, що саме необхідно зробити в першу чергу. І це реальний шанс зробити свій внесок у розвиток Ізюмської громади.

Електронна платформа Громадський бюджет