68 переглядiв

В Ізюмській громаді вшанували Героїв, які загинули у боротьбі за незалежність України

01

29 серпня українці вдруге офіційно відзначають День пам’яті загиблих захисників України. Ця дата обрана не випадково. Саме цього дня у 2014 році під час Іловайської операції відбувся потужний прорив української групи військ, де проявився масовий героїзм добровольців і військових, та загинула найбільша кількість українських воїнів. Ті трагічні події, де сотні захисників України в боротьбі з ворогом поклали своє життя на вівтар свободи та незалежності нашої країни, розгорталися на полях стиглих соняшників. Саме тому сонях став символом пам’яті загиблих українських воїнів.
Напередодні в Ізюмській міській об’єднаній територіальній громаді вшанували пам’ять загиблих українських бійців на Донбасі. На всіх установах, організаціях та підприємствах громади цього дня приспустили Державний Прапор України.
Усі охочі мали змогу до встановленої на центральній площі міста біля КДК «Спартак» тематичної інсталяції принести лампади, квіти або свічки.
У проведенні Всеукраїнської акції «Сонях пам’яті» взяв участь Ізюмський міський голова Валерій Марченко. Також Валерій Віталійович поклав квіти до меморіальних дошок загиблих на Сході України ізюмчан Сергія Гончаренка та Станіслава Курбатова, встановлених на фасадах гімназії №1 та ЗОШ №2.
Надзвичайно важливо пам’ятати, згадувати та гідно вшановувати подвиг захисників, які боролися і віддали життя за долю України, її краще майбутнє. Тож схилимо голови у вдячності перед тими, хто тримав небо над нашими містами чистим, даючи можливість вчитися та працювати, тими, хто дозволив Україні залишатися вільною та незалежною.

Електронна платформа Громадський бюджет