Офіційний сайт міста Ізюм

236 переглядiв

Великий Слобожанський ярмарок 2017

 IMG_0767

       23 і 24 вересня на майданчику презентаційно-виставкового центру «Радмір – Експохол» відбувся XV ювілейний Великий Слобожанський ярмарок.

       На момент проведення ярмарку весь відкритий простір навколо «Радмір – Експохолу» став майданчиком для демонстрації найкращих зразків декоративно-прикладного мистецтва, образотворчої та художньої творчості, фермерського та промислового господарства Харківської області. Цього року губернатор привітала учасників та гостей свята, зазначивши, що на нинішньому ярмарку майже дві тисячі найкращих виробів народної творчості, сільськогосподарської продукції, товарів переробної та харчової промисловості за цінами на 10-20% нижче середніх цін по області, представили близько 500 товаровиробників і підприємців харчової та переробної промисловості, які виготовляють товари народного споживання, продукти харчування та напої. Головною метою ярмарку була демонстрація досягнень харківських аграріїв і реалізація врожаю 2017 року харків’янам і гостям міста.

       Протягом двох днів поспіль проходили святкові заходи, в яких взяли участь без винятку всі райони і міста районного підпорядкування Харківської області, які гідно представили свою тематичну експозицію «Казки та легенди Слобожанського краю». Разом з керівником області Великий Слобожанський ярмарок відвідали представники іноземних делегацій, офіційні бізнес-делегації країн ближнього і далекого зарубіжжя, які брали участь у IX Міжнародному економічному форумі «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи!». Крім районів Харківської області, свою продукцію тут представили учасники з Івано-Франківської, Одеської, Дніпропетровської, Полтавської, Сумської та інших областей.

       На ярмарку гості та мешканці Харківщини мали змогу не тільки придбати необхідні товари безпосередньо у виробників з районів та міст Харківської області, але і зарядитися гарним настроєм, зокрема ознайомитися з традиціями, колоритом, культурним надбанням районів і міст області, взяти участь у різних розважально-інтерактивних і культурно-мистецьких програмах за участю творчих колективів з районів і міст області, груп комедіантів, аніматорів, акторів, художників-шаржистів і ростових ляльок. Художньо-мистецькі делегації з області представили свої гостинні подвір’я, на яких відвідувачі отримали можливість познайомитися з побутом, фольклором, національною кухнею та особливостями розвитку культурної сфери своїх міст і селищ.

       На головній сцені ярмарку виступили 95 колективів та виконавців загальною кількістю понад 500 чоловік. Завдяки різноманітності та багатогранності програми, цей культурно-масовий проект у ярмарковому форматі мав надзвичайно широку цільову аудиторію: за віковою ознакою – починаючи від дітей, молоді, і закінчуючи людьми старшого покоління; за приналежністю творчим об’єднанням різних рівнів – любителів і професіоналів в галузі мистецтва, творчої інтелігенції.

        Наше місто теж взяло участь у Великому Слобожанському ярмарку. Суспільними стараннями Управління культури Ізюмської міської ради та КП «Благоустрій міста Ізюма» було створено чудове гостинне подвір’я та підготовна гарна презентація не тільки легенди «Про Крем’яша», а й казкової інсталяції на тему казки «Колосок». Також Ізюм представив для конкурсу гарний коровай, котрий спеціально для свята спекли на Ізюмському хлібокомбінаті «Кулиничі». А народний аматорський вокальний колектив «М-Стиль» разом із зразковим аматорським ансамблем народного танцю «Вдохновение» підготували чудову програму із запальних українських пісень, котра зібрала багато глядачів та зірвала гучні оплески.

       За підсумками почесних журі всіх конкурсів, що проходили під час ярмарку, місто Ізюм було визначено найкращим за чотирма номінаціями. Зокрема, «За креативність оформлення» у конкурсі «Коровай 2017», «За наявність інтерактивної складової» у конкурсі «Загадковий лабіринт», «За розкриття змісту казки-легенди»  та «За кращий музичний супровід» у конкурсі «Казкове подвір’я».

       Підчас презентації казки-легенди, заступник Ізюмського міського голови Володимир Мацокін вручив голові Харківської обласної державної адміністрації Юлії Світличній пам’ятний сувенір-ляльку, що зображала головного героя легенди – Крем’яша. А серед гостей Ярмарку на Ізюмському подвір’ї проводились конкурси із смачними та корисними призами.

        Організатори заходу зуміли створити радісну творчу атмосферу свята для всіх учасників і глядачів. Святковий ярмарок народної творчості став помітною культурною подією в житті громадян і гостей Харківщини, територією творчості, радості та дружби!

 Управління культури Ізюмської міської ради