72 переглядiв

Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування

o_1cj5j26ueena1511b5a1arrplua

Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування проводиться з 1 по 7 серпня за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я. Мета заходу – акцентування уваги громадськості на цінності грудного вигодування та популяризація здорового способу життя. Всесвітньою організацією охорони здоровя рекомендовано починати грудне вигодовування в перші години життя дитини, зберігати виключно грудне вигодовування до 6 місяців та продовжувати грудне вигодовування щонайменше до досягнення дитиною дворічного віку.

         Переваги грудного вигодовування для дитини

1. Збалансований раціон і поживні речовини — грудне молоко матері є унікальним натуральним продуктом харчування для новонароджених. Воно містить усі поживні речовини, що необхідні для розвитку та росту дитини протягом перших місяців життя. За винятком конкретних протипоказань (певні хвороби, наприклад, ВІЛ), грудне молоко матері є найбезпечнішим джерелом поживних речовин, вітамінів та енергії, оскільки не містить жодних додаткових, шкідливих чи забруднюючих речовин.

2. Захист від хвороб — ранній початок грудного вигодовування – протягом години після народження дитини – забезпечує високий рівень захисту немовляти від інфекційних захворювань, зокрема – від кишково-шлункових інфекцій. Згідно з даними ВООЗ, виключно грудне вигодовування значно знижує ризик смерті внаслідок діареї, пневмонії та інших інфекційних захворювань, а у разі хвороби діти швидше одужують.

Грудне вигодовування може дати імунітет дитині на майбутнє від таких небезпечних хвороб як астма та діабет. Діти й підлітки, які в грудному віці отримували молоко матері, рідше страждають від надлишкової ваги або ожиріння у старшому віці.

3.Сенсорний, пізнавальний та інтелектуальний розвиток — грудне вигодовування сприяє сенсорному та пізнавальному розвитку немовляти, а також закладає основу для подальшого інтелектуального розвитку. Дослідження доводять, що діти, яких годували грудьми, демонструють вищі результати академічної успішності та інтелектуального розвитку.

Переваги грудного вигодовування для матері

1. Захист від небезпечних хвороб — грудне вигодовування може допомогти знизити ризик розвитку серцево-судинних зах ворювань, діабету 2 типу, раку яєчників та раку молочної залози.

2. Психічне здоров’я — грудне вигодовування знижує ризик розвитку післяродової депресії.

3. Безпека і комфорт — грудне вигодовування – це найнадійніший, найбезпечніший та найдоступніший спосіб годування немовляти.

4. Природна контрацепція — це природний (хоча і не 100% надійний) метод попередження вагітності, відомий як метод лактаційної аменореї (до 90% у перші шість місяців з обов’язковим дотриманням усіх рекомендацій).

 

Адміністрація КНП “ЦПМСД м. Ізюм “

з турботою про Ваше здоров’я!

Електронна платформа Громадський бюджет