Офіційний сайт міста Ізюм

346 переглядiв

Як пройшло ЗНО-2018 в Ізюмі

Новый фильм (2) (79).Movie_Копия экрана

Про це розповів в інтерв’ю заступник начальника управління освіти Олексій Безкоровайний.

1.Олексію Вікторовичу, у 2018 році відновлено проведення зовнішнього незалежного оцінювання у місті Ізюм. З чим це пов’язано?

Ізюмська міська влада та управління освіти приклали максимум зусиль для отримання позитивного рішення щодо проведення ЗНО у місті Ізюм. Міський голова Валерій Віталійович Марченко особисто звернувся з пропозицією відновити складання випускниками 11-х класів ЗНО саме у місті Ізюмі до директора Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти О. Л. Сидоренка, мотивуючи тим, що в місті створені всі умови для організації та проведення ЗНО.  В нашому місті заклади освіти мають такі ж умови для проведення ЗНО, як і в інших закладах, достатня кількість педагогічних працівників для підготовки персоналу пунктів тестування. В результаті проведеної міською владою та управлінням освіти роботи Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти прийняв рішення про організацію пунктів тестування у місті Ізюм.

Це питання залишається актуальним і перебуває на контролі у Ізюмського міського голови та управлінні освіти, щоб у 2019 році пункти тестування також були відкриті на базі закладів освіти міста Ізюм.

2.Як і всі випускники України, учні 11 класів закладів освіти нашого міста проходили зовнішнє незалежне оцінювання у 2018 році. Чи всі випускники були зареєстровані для участі у ЗНО? Як здійснювалася їх  підготовка ?

У 2017/2018 н.р. вісім закладів загальної середньої освіти м.Ізюм   закінчують 227 випускників 11 класів. Протягом лютого 2018 року своєчасно було зареєстровано для проходження ЗНО 225 випускників закладів освіти м.Ізюм,  2 учнів були звільнені за станом здоров’я.

В закладах освіти була організована відповідна інформаційно-роз’яснювальна робота: проведені батьківські збори за участю учнів, батьків, педагогічних працівників, оформлено інформаційні куточки, матеріали з питань участі у ЗНО висвітлені на сайті управління освіти та сайтах закладів освіти міста.

3.Чи брали участь випускники міста у пробному ЗНО?

З  227 випускників міста зареєструвалися на пробне ЗНО з української мови,   208 учнів (91%), взяли участь 187 учнів (82%).

4.Пробне ЗНО 2018 року відбулося в нашому місті?

Так.  24.03.2018 на базі Ізюмської гімназії №3 проведено пробне ЗНО з української мови і літератури (були задіяні 40 чол. персоналу). З 239 учнів (з Ізюма та інших населених пунктів області), які повинні були брати участь у пробному ЗНО, не з’явилися 4 чол.

31.03.2018 – проведено пробне ЗНО з хімії, фізики, математики, біології, історії України, географії на базі Ізюмської гімназії №1, були  задіяні 38 чол. персоналу. Своєчасно було здійснено підбір працівників пунктів пробного ЗНО, заповнено електронну базу, проведено навчання персоналу,  підготовлено приміщення закладів освіти, аудиторії. З 144 учнів, які повинні були брати участь у пробному ЗНО, не з’явилися 8 чол.

5.Які предмети для проходження ЗНО обрали випускники закладів освіти міста?

З 22.05.2018 по 13.06.2018 учні 11 класів закладів освіти міста складали ЗНО у м.Балаклія – математику (114 випускників),  у м.Ізюм – українську мова і літературу (225 випускників), Історію України (172 випускників), у м.Харків іноземні мови (німецьку мову – 2 випускників, англійську мову – 90 випускників), біологію (79 випускників), географію (84 випускника), фізику (29 випускників), хімію (12 випускників).

Українську мову та літературу, як відомо, складали 100% випускників, 51% випускників обрали математику,  76 % – історію України, 41% – іноземні мови, 35 % – біологію, 37 % – географію, 13% – фізику, лише 5% – хімію.

Всі учні з’явилися на пункти тестування своєчасно, маючи з собою необхідні документи.

Для учнів, які здавали ЗНО у містах Балаклія та Харків, було організовано підвезення до пунктів тестування та у зворотному напрямку.

6.Як було організовано та проведено зовнішнє незалежне оцінювання у місті Ізюм? Чи виникали проблемні питання?

Пункти тестування було організовано на базі чотирьох закладів освіти міста: Ізюмська гімназія №1 Ізюмської міської ради Харківської області, Ізюмська гімназія №3 Ізюмської міської ради Харківської області, Ізюмська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 12 Ізюмської міської ради Харківської області, Державний навчальний заклад «Ізюмський регіональний центр професійної освіти».

Проведено підготовку персоналу пунктів тестування, для цього залучено 169 працівників закладів загальної середньої освіти міста.

24.05.2018  ЗНО з української мови і літератури проведено на базі Ізюмської гімназії №1 (14 аудиторій, були задіяні 35 чол. персоналу), на базі Ізюмської гімназії №3 (15 аудиторій, були задіяні 38 чол. персоналу),   на базі ІЗОШ І-ІІІ ступенів №12 (12 аудиторій, були задіяні 31 чол. персоналу), на базі та Державного навчального закладу «Ізюмський регіональний центр професійної освіти» (12 аудиторій, були задіяні 14 педпрацівників закладів освіти м.Ізюм (всього 31 чол. персоналу).

Всього було залучено 118 чол. персоналу з числа педагогічних працівників закладів освіти м.Ізюм.

Складати ДПА/ЗНО повинні були 785 учнів, з них з’явилися 771 чол., у т.ч. 225 (100%) випускників  закладів освіти м.Ізюм. 14 чол. не брали участі у ЗНО.

Було 2 випадки виклику швидкої допомоги: до Ізюмської гімназії №1 (учениця Ізюмського району не завершила роботу, викликали швидку зразу після отримання бланків відповідей) та до ІЗОШ І-ІІІ ступенів № 12 (учень ІЗОШ №6 отримав відмітку у сертифікати, але роботу не завершив). Подано документи на додаткову сесію.

В ІЗОШ І-ІІІ ступенів №12 вилучено 2 учнів ДНЗ ««Ізюмський регіональний центр професійної освіти» (в одного задзвенів телефон, в іншого знайдено телефон металошукачем).

06.06.2018 проведено ЗНО з історії України на базі Ізюмської гімназії №3 (17 аудиторій, задіяні 42 чол. персоналу) та   на базі Ізюмської гімназії №1 (14 аудиторій,  задіяні 35 чол. персоналу).

Всього залучено 77 чол. персоналу з числа педагогічних працівників закладів освіти м.Ізюм.

Складати ДПА/ЗНО повинні будуть 465 учнів, з них з’явилися 449 чол., у т.ч.172 (100%) випускників  закладів освіти м.Ізюм. 16 чол. не брали участі у ЗНО.

24.05.2018 та 06.06.2018 забезпечено своєчасну та стовідсоткову явку педагогічних працівників, залучених до проведення зовнішнього незалежного оцінювання, на пункти тестування. Зауважень до роботи пунктів проведення ЗНО у місті Ізюм від уповноважених осіб Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти не було, апеляційних скарг не надходило.

7. Коли випускники отримали результати зовнішнього незалежного оцінювання та державної підсумкової атестації?

У 2018 році пороговий бал з математики, української мови і літератури, іноземних мов, біології  визначено до 14 червня, з історії України, географії, фізики, хімії – до 20 червня.  Учасники тестування, які не подолали «поріг», не зможуть використати результат зовнішнього оцінювання з цього предмета для вступу до вищих навчальних закладів. Усі абітурієнти, результати яких  не нижчі від «порогового бала», отримали оцінку за шкалою 100–200 балів і мають право брати участь у конкурсному відборі під час вступу на навчання.

8. З 2016 року випускники 11 класів складають державну підсумкову атестацію не в закладі освіти, а у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Як цього року учні 11 класів складали ДПА?

Для випускників закладів загальної середньої освіти 2018 року результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох предметів зараховані як оцінки за державну підсумкову атестацію за шкалою 1–12 балів. Першим обов’язковим предметом ДПА є українська мова і література (частина з української мови). Другим – за вибором випускника: математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття). Третій предмет випускники обирали самостійно із запропонованого переліку предметів ЗНО.

9.І наостанок – питання про медалістів Ізюма. Раніше повідомлялось, що претендентами на медалі в нашому місті цього року є 10 випускників. Чи змінилась їх кількість після проходження ЗНО?

 Так, на жаль, їх кількість змінилась. Цього року навчальні заклади випустили 7 медалістів.