392 переглядiв

Юрій Бриль: Ставте перед нами задачі – ми все виконаємо

1 020.MOV_snapshot_04.04_[2016.11.14_10.47.29]

Розвиток житлово-комунального господарства є своєрідним відображенням стану інфраструктури міста та рівня життя його мешканців. І основна мета галузі — це ефективне  створення сприятливих умов для життєдіяльності громади. Чи вдається впоратись з поставленими завданнями  комунальному підприємству “Благоустрій м. Ізюма”,  а також про труднощі й досягнення підприємства нам розповість директор  КП «Благоустрій» Юрій Бриль.  

У лютому цього року Вас було призначено директором КП «Благоустрій м. Ізюма». Розкажіть, будь ласка, з якими проблемами Вам на Вашій новій посаді довелось зіткнутись? Чи змогли Ви їх вирішити?

На момент мого призначення, матеріально-технічна база підприємства, особливо парк автомобілів, перебував вкрай неналежному стані та потребував постійного ремонту та відновлення, техніка не була готова до роботи в посиленому режимі в зимовий період. Все це ускладнювалося недостатністю грошових коштів, пов’язаною із заборгованістю населення і підприємств міста за надані послуги, та наявністю податкової заборгованості підприємства близько 300 тис. грн.

Та завдяки підтримки міської влади протягом першого кварталу 2016 року був проведений великий обсяг претензійної роботи, за результатами процедури закупівлі укладені договори на виконання послуг за кошти місцевого бюджету. Це дало можливість підприємству погасити податковий борг та провести поточний ремонт техніки. На сьогоднішній день боргів у підприємства нема, техніка, якій вже близько 8 років, в належному стані.

Які послуги надає “Благоустрій” ізюмчанам?

На сьогоднішній день основним видом діяльності підприємства є збір, вивезення та поховання твердих побутових відходів. Крім основного виду діяльності підприємство займається: 

  • ліквідацією стихійних звалищ;
  • санітарним очищенням центральної частини міста від сміття (прибирання алей, парку, скверів, тротуарів, автобусних зупинок, вулиць та зелених зон від побутового сміття, опалого листя та гілок; прибирання сміття з-під бортів уздовж вулиць, очищення тротуарів від снігу та льоду, посипання тротуарів протиожеледною сумішшю);
  • покіс трави, бур’янів, порослі;
  • зрізання аварійних, сухих дерев, формування крон дерев та кущів;
  • утриманням доріг у літній та зимовий період;
  • вуличне освітлення;
  • утримання кладовищ міста;
  • догляд за  санітарним станом, цілісністю  пам’ятників та пам’ятних знаків, на Меморіальному комплексі,  що на горі Крем’янець;

Крім вищезазначеного,  комунальне підприємство по  замовленню виконує  поточні  та капітальні ремонти покрівель на багатоповерхівках комунальної власності;  підсипання вулиць міста щебенем, поточні ямкові ремонти місць проїжджої частини автомобільних доріг, встановленням дорожніх знаків, ремонтом пішохідних мостів, містків, сходів,  сцен та  інших об’єктів малих архітектурних форм комунальної власності.  Щодо техніки — її, звичайно, не вистачає. Тому ми звертаємось до міжнародних організацій, беремо участь в грантових проектах, аби отримати інвестиційні кошти на покращення матеріально-технічної бази нашого підприємства.

Обсяг робіт, які виконують працівники “Благоустрою”, значний. А чи вистачає вам працівників, аби в повній мірі виконувати свої функціональні обов’язки?

Працівників не вистачає. Кожен із них працює повний робочий день, але робіт за минулі роки накопилося стільки, що в нас не вистачає ні зайвих рук, ні годин у добі. Тому іноді, на жаль, ми не встигаємо в строки здачі деяких робіт, але я сподіваюся, що ізюмчани з розумінням поставляться до цього питання і ми обов’язково виправдаємо всі їхні сподівання.

У зв’язку з існуючою потребою в працівниках, для виконання робіт суспільно-корисної спрямованості у 2016 році на нашому підприємстві було створено 77 тимчасових робочих місць за рахунок коштів місцевого бюджету та Фонду соціального страхування. Все це для ізюмчан та їхніх сімей. Адже, відомо, що зараз питання створення робочих місць гостро стоїть в Ізюмі, тому керівництво міста намагається, в тому числі, і в такий спосіб сприяти працевлаштуванню ізюмчан.

З четвертого квітня 2016-го року ми відкрили нову галузь на нашому підприємстві, яка займається поточними та капітальними ремонтами будівель та споруд. Нажаль, поки що не набрали в штат працівників у будівельну бригаду, а для виконання робіт наймаємо субпідрядників. Тому нам дуже необхідні працівники загального будівельного характеру. Довідка за телефоном 2-89-65.

Також міська влада виділила кошти на придбання ще однієї автовишки і тому нам потрібен водій. 

На Вашому підприємстві вже є одна автовишка. Вам її недостатньо?

Так, це правда, але однієї автовишки вкрай не вистачає і це болюче питання. До того ж існуючий автопідйомник теж потребує постійного ремонту, що не дає можливості виконувати заплановану роботу: будь-то роботи з освітлення нашого міста чи зріз аварійних дерев. Тому з появою нового автопідйомника ми сподіваємося виправити ситуацію із заявами мешканців нашого міста стосовно своєчасного ремонту мережі вуличного освітлення та зрізу аварійних дерев, які загрожують життю, здоров`ю та майну людей.

Ви впевнені, що підприємство має достатньо коштів, аби утримувати додатково працівників і разом з тим  виконувати усі вищезазначені роботи з благоустрою нашого міста?

  Підприємство отримує доходи від основного виду діяльності по збору , вивезенню та похованню твердих побутових відходів. Звісно на всі потреби цих коштів не вистачає.

   Тільки за фінансової підтримки міської влади, вдається виконувати такий значний обсяг робіт.

За дев’ять місяців 2016 року, в порівнянні з попереднім, фінансування з місцевого бюджету збільшилося у понад 2 рази (на вересень 2016 року на потреби благоустрою міста було виділено 2 млн. 714 тис. грн., а за весь минулий 2015 рік –  всього лише 1 млн. 165 тис. грн.).

Якщо взяти окремо освітлення вулиць міста, то на це міська влада виділила цього року  вп’ятеро більше коштів, ніж у минулому році.

Тому, я впевнений, що в подальшому ми з усім цим впораємось.

Навесні цього року ізюмчани з подивом спостерігали, як біля їх будинків з’являлись контейнери для роздільного збору сміття. Розкажіть, чи  сортують ізюмчани сміття, куди воно потім потрапляє?

Підприємці нашого міста звернулись до міської влади з проханням встановити такі контейнери. Спочатку думали, що ізюмчани не сприймуть такої ініціативи і потрібно буде робити щось на кшталт соціальної реклами із закликом сортувати сміття. Але ситуація вийшла зовсім не погана. Ізюмчани позитивно сприйняли таку новацію. По місту встановлено близько 100 таких контейнерів. Це дозволить значно зменшити навантаження на міський полігон, який вже достатньо перенавантажений побутовими відходами. 

Виходячи з Ваших слів, можна сказати,  що мешканці нашого міста стали більше цінувати чисте довкілля і сумлінніше  ставляться до зменшення «сміттєвого» сліду своєї життєдіяльності на території громади?

 На  жаль,   свідомість  мешканців міста, щодо стану навколишнього природного середовища, не досконала.  Як підприємці,  та і частина мешканців приватного сектору постійно сприяють створенню стихійних звалищ, які аж ніяк не прикрашають обличчя нашого міста. Та динаміка зменшення, як Ви сказали, “сміттєвого сліду”, все ж набуває позитивних обертів.

Торкнувшись теми сміття, не можна не говорити про проблему складання договорів на вивіз побутових відходів. Адже деякі ізюмчани, аби ухилитись від сплати за таку послугу, влаштовують прямо біля своїх будинків несанкціоновані сміттєзвалища.  Розкажіть, як ця проблема вирішується?

За 9 місяців цього року ми провели велику роботу з жителями нашого міста із закликом заключати договори на вивіз побутових відходів. Була інформація на радіо, телебаченні, проводились розмови із квартальними. Завдяки цьому ми бачимо результат — якщо на  кінець 2015 року всього було укладено 10698 договорів, то на 1 жовтня цього  року було вже укладено 12453 договори, що на 1755 договорів більше, ніж за 9 місяців минулого року. І хоча роботи в цьому напрямку залишається чимало, я хочу відзначити, що ізюмчани йдуть з нами на контакт. Адже ніхто не зацікавлений жити в засміченому неохайному місті.  Тому ми й надалі проводимо роботу з жителями приватного сектору, залучаємо кур’єрів, свідомих мешканців, аби ті спиняли своїх сусідів під час засмічування території. Найпроблемніший мікрорайон у нас “Верхнього селища”.

Яка відповідальність чекає на тих, хто не укладе договір на вивіз побутового сміття з вашим комунальним підприємством?

Ми тісно співпрацюємо з управлінням житлово-комунального господарства, спеціалісти якого виїжджають разом з кур’єрами до тих, хто відмовляється від укладання договорів, складають протоколи, які направляються на адміністративну комісію виконавчого комітету Ізюмської міської ради. Членами комісії приймається рішення притягнути до відповідальності таких осіб у вигляді штрафу від 340 до 1700 грн. за відсутність договорів. Звичайно, наші послуги на даний момент не достатньо якісні в тому плані, що жителям приватного сектору доводиться чекати вивозу сміття два тижні. Тому ми звернулись до міжнародного фонду з метою отримання пластикових контейнерів для кожного домоволодіння. Наразі чекаємо на результат .

На одній із сесій Ізюмської міської ради депутати виділили кошти Вашому підприємству на встановлення по місту дитячих майданчиків. Чи розпочали встановлювати їх? В яких мікрорайонах?

Так, нашому підприємству виділено 400 тис. грн. на закупку 16 дитячих майданчиків. Це ініціатива Ізюмського міського голови Валерія Марченка та керівництва міста. На даний момент ми частково їх оплатили, і у Харкові їх збирають. Очікується, що навесні їх встановлять.

А як справи з освітленням вулиць міста? Багато ізюмчан скаржились на суцільну темряву в їхніх мікрорайонах у темну пору доби.

  У цьому році на кошти місцевого бюджету (не враховуючі матеріали, придбані за рахунок КП «Благоустрій міста Ізюма») було придбано 1000 одиниць світлодіодних ламп типу LED, близько 4000 метрів проводу типу СіП -4, який використовується для прокладання нових ліній або заміни непридатних для подальшого використання ділянок ліній мережі вуличного освітлення нашого міста та 50 вуличних ліхтарів. Сума коштів перевищує аналогічну за минулий рік у 5 разів. І завдяки міській владі та особисто Ізюмському міському голові Валерію Марченку, вже встановлено близько 900 одиниць придбаних ламп, в першу чергу, взамін старих ламп з великим споживанням електроенергії (від 250 Вт та більше) та ламп, які знаходяться на ділянках, де присутнє освітлення вулиць і на яких немає можливості зробити вузли обліку спожитої електроенергії, тому що це потребує великих коштів на оплату за спожиту електроенергію.

Також встановлено близько 8 км. нових (та замінено непридатні) ділянок кабельних ліній для освітлення вулиць, на яких не було вуличного освітлення взагалі. На сьогоднішній день ми практично придбали ще близько 800 світлодіодних ламп типу LED, встановлення яких планується до нового року, щоб додатково ще на декількох вулицях нашого міста з`явилось вуличне освітлення.      

Була проведена робота з ремонту технічного обладнання, яке відповідає за своєчасне включення вуличного освітлення. 

Ми розуміємо, що задовольнити усі прохання мешканців нашого міста з такою незначною кількістю придбаних матеріалів дуже складно, але робота, яка вже була проведена та планується з відновлення освітлення на вулицях міста Ізюм, все-таки приносить результати у виді подяк від людей, які довгий час жили на вулицях, де була суцільна темрява. Сподіваємось, що і надалі при сумісному фінансуванні з місцевого бюджету та коштів КП «Благоустрій міста Ізюма» ми все-таки задовільним заяви усіх мешканців нашого міста.

Незабаром в Україну прийде зима з її непередбачуваною погодою. І коли б вона не прийшла, комунальники не завжди готові до роботи в посиленому чи екстремальному режимі.  Принаймні так відбувається в деяких  великих містах України.  Чи в повній мірі Ваше комунальне  підприємство готове до роботи в зимовий період, зокрема, до утримання доріг?

До роботи в зимовий період наше підприємство готове стовідсотково. Тим паче, ми придбали ще одну одиницю техніки для розкидання піщано-сольової суміші. Тому ми впораємось.

Розкажіть про найближчі плани КП “Благоустрій м.Ізюма”.

Хотілось би придбати достатню кількість техніки, аби максимально замінити ручний труд наших працівників. Це техніка, яка буде вичищати пісок з-під бордюрів, швидко прибирати сніг у разі значних опадів, поливати дороги та клумби, косити траву. Дуже хочу, аби наше місто було чистим, комфортним і затишним для всіх його жителів та гостей.

На останок, хочу щиро подякувати керівництву міста за всебічну підтримку і допомогу в організації роботи комунального підприємства «Благоустрій м. Ізюма», а також, віддати належне Ізюмському міському голові Валерію Марченку, який особисто доклав масу зусиль для покращення матеріально-технічної бази підприємства і сприяє розвитку «Благоустрою» в нашому місті.

Ставте перед нами задачі – ми все виконаємо!

 

 

 

 

 

 

 

Електронна платформа Громадський бюджет