728 переглядiв

З 01 січня 2018 року впроваджено в дію двоставкові тарифи на послуги з централізованого опалення

253

        Це означає, що споживачі сплачуватимуть за теплопостачання  не тільки в опалювальний період, а всі 12 місяців. При цьому вартість тепла залишається   без змін, а вже  у платіжках за січень суми за опалення можуть знизитись.           Слід зазначити, що до кінця 2017 року діяв єдиний тариф для споживачів — 1363,61 грн за 1 Гкал. тепла.

        З 01.01.2018 р. вартість 1 Гкал. зменшено до 1126,14 грн. Але при цьому встановлено постійну складову тарифу — 4,64 грн за 1 кв.м. опалювальної площі приміщення, яку повинні сплачувати споживачі протягом року, зокрема влітку.

        Структура одноставкового і двоставкового тарифів містить одні складові витрат, що включаються в повну собівартість послуги. Відмінність полягає в формі розрахунків за тепло. Один і той же обсяг видатків покривається або в опалювальний сезон – одноставковий тариф, або розподіляється на весь рік – двоставковий тариф. Введення тарифу «на доставку опалення» фактично означає, що тариф поділений на дві складових: безпосередня вартість тепла і абонплата на утримання інфраструктури нашого міста. Першу складову доведеться платити тільки в опалювальний сезон, а абонплату – круглий рік.

        Тому оплата цієї частини тарифу нараховується до сплати споживачам щомісячно впродовж року.

        Двоставкові тарифи вводяться з метою зменшення фінансового навантаження на споживачів в опалювальний період та забезпечення надійних і високоякісних послуг з теплопостачання за рахунок зменшення збитків підприємства  під час відсутності постачання тепла упродовж року шляхом наближення доходів від реалізації теплової енергії та послуг централізованого теплопостачання до витрат підприємства.

        Оформити сезонну оплату можливо до середини лютого 2018 року за окремою заявою споживача або в подальшому на наступний опалювальний сезон.

 

Електронна платформа Громадський бюджет