Офіційний сайт міста Ізюм

276 переглядiв

З Букинського водогону викрали труби

01

14 вересня 2018 року на Букинському водопроводі поблизу села Капитолівка зловмисниками було зруйновано та викрадено погонні металеві трубопроводи, що спричинило порушення водопостачання населення міста Ізюма та прилеглих сіл. Про це адміністрацію Ізюмського комунального виробничого водопровідно-каналізаційного підприємства повідомили жителі села Капитолівка.

На момент приїзду працівників водоканалу на чолі з директором Михайлом Зубком, було виявлено, що вже демонтовано й вивезено 140 та підготовлено для подальшого демонтажу 112 метрів погонних труб. Робота механізмів (екскаватора та вантажного автомобіля) відразу була заблокована.

Поліцією, яка прибула на місце події, було встановлено осіб, які підозрюються у скоєнні злочину.

Через заподіяні зловмисні дії підприємству завдано значних збитків.

Нагадаємо, що у зв’язку із значним зносом магістральних труб Букинського водопроводу проектна потужність насосної станції не дозволяла забезпечувати водою села Оскіл та Діброву, а вода в Ізюмський район йшла із значними перебоями. Тож з метою налаштування стабільного та якісного водопостачання населенню на початку квітня цього року з ініціативи міської влади у рамках процесу децентралізації Президента України Петра Порошенка та підтримці голови ХОДА Юлії Світличної за проектом «Реконструкція водоводу від водопровідної насосної станції другого підйому Букинського водозабору до контррезервуарів, розташованих по вулиці Аеродромній» Ізюмським водоканалом проводилися роботи по реконструкції Букинського водогону. На цей надважливий для жителів Ізюма та Ізюмського району проект з Державного фонду регіонального розвитку було виділено 50 млн. гривень, з міського бюджету в рамках спільного фінансування – 5 млн. гривень. Проведення таких масштабних робіт дало можливість вивести з експлуатації аварійні ділянки старого водоводу Ду-500 мм та приєднати додаткових абонентів сіл Оскіл, Капитолівка та Діброва до мережі централізованого питного водопостачання. Реконструкція Букинського водогону сприяла вирішенню постійно зростаючої проблеми водопостачання регіону, зменшенню витрат води через витік з пошкодженням мережі. Крім того, це дало можливість уникнути перебоїв, покращити якість питної води та поліпшити умови проживання жителів міста Ізюма та прилеглих сіл Ізюмського району.

Наразі реконструкція Букинського водопроводу ще повністю не завершена. І такий злодійський вчинок несе безпосередню загрозу безперебійному забезпеченню якісною питною водою містян та жителів району, оскільки частина викрадених труб була резервною на випадок аварійних ситуацій до кінця технічних робіт на водогоні.

Зухвалість вчинення такого злочину свідчить про впевненість зловмисників у безкарності. Наразі вживаються заходи в межах повноважень щодо притягнення винних осіб до відповідальності, передбаченої законодавством України.