256 переглядiв

За  спалювання сухої рослинності ізюмчанам загрожує адміністративна відповідальність у вигляді  штрафу

1

У зв’язку з завершенням дачного сезону та початком осені чимало жителів приватного сектору почали спалювати суху рослинність, траву, листя, і, разом з цим, побутове сміття. Від цього вже з перших днів вересня над містом панує димова завіса.

Спалювання опалого листя, сміття є дуже шкідливим для навколишнього середовища, так як при згорянні однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється найотрутніші для людей речовини, які  здатні викликати алергію, онкологічні захворювання та інші важкі хвороби. І  головною проблемою таких вогнищ є те, що вони переважно тліють, а не горять. 

Та не зважаючи на це, деякі мешканці нашого міста продовжують порушувати чинне законодавство України та створювати загрозу здоров’ю. Окрім шкоди людському здоров’ю, таке безвідповідальне ставлення до оточуючих негативно позначається і на сімейному бюджеті –  за шкоду, завдану довкіллю та здоров’ю людей, порушник притягується до адміністративної відповідальності  за ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Штрафні санкції складають від 340 до 1360 грн. для громадян; від 850 до 1700 грн.  для  суб’єктів підприємницької діяльності.

З початком осені працівниками відділу з благоустрою виконавчого комітету Ізюмської міської ради щоденно здійснюються рейдові перевірки на предмет недопущення спалювання сухої рослинності та притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності. Також спеціалісти виїжджають і за адресами відповідно до скарг мешканців на спалювання листя, які надходять до виконкому.

В період з 02.09. 2019 по 05.09. 2019 рр. працівниками інспекції спільно з представниками поліції  складено 6 протоколів про адміністративне правопорушення згідно ст. 152 КУпАП за даний вид порушень. За кожний протокол –  штраф.

Рейди щодо виявлення порушників, які спалюють суху рослинність і листя, будуть проводитись до кінця осені.

Поскаржитися на дим від спалювання листя можна за тел.: (05743)  2-14-92

За словами екологів, найкращою і єдиною альтернативою спалюванню листя є компостування. Власники присадибних ділянок у своєму дворі можуть зробити компостну яму і зберігати у ній рослинні залишки. В результаті не буде забруднюватись повітря, а за півроку кожен господар матиме власне безкоштовне добриво.

Якщо створити компостну яму не має можливості –необхідно звернутись до КП «Благоустрій міста Ізюма» та заключити договір на вивіз такого виду сміття. Упродовж 2-3 днів суху рослинність вивезуть спецмашини. Для цього необхідно звернутись за тел.: (05743) 2-89-65 або за адресою:  вул. Соборна, 42.

Тож бережіть свій гаманець, а особливо – своє здоров’я!

.

Електронна платформа Громадський бюджет