197 переглядiв

Засилля злочинності ставить під загрозу стале постачання електроенергії населенню

 

Стій-напруга

Шановні громадяни!

       АК “Харківобленерго” повідомляє, що з початку 2017 року почастішали крадіжки в електромережах компанії. Особливим попитом у злочинців користується трансформаторне масло. Технічна рідина є невід’ємною складовою надійної роботи трансформаторів, які забезпечують якісне електропостачання мешканців м. Ізюм, Ізюмського району та всієї Харківської області.

       Злочинці, зливаючи масло з трансформаторів, що знаходяться під напругою вище 1000 В, наражають себе на смертельну небезпеку. Населені пункти області після крадіжок трансформаторного масла тривалий час знаходяться без світла, оскільки усунення пошкодження може зайняти кілька діб.

       Найчастіше злочинці зливають масло для використання в якості дизельного пального. У більшості випадків викрадене збувається нелегальним АЗС, де ним розчиняють дизельне пальне та продають власникам дизельних авто за цінами, нижчими, ніж на офіційних АЗС.

       Слід зазначити, що використання трансформаторного масла замість дизельного пального має згубні наслідки для двигунів. Трансформаторне масло протягом тривалого часу постійно контактує з киснем, що призводить до його окислення. При цьому в двигуні під впливом високих температур утворюється важкорозчинний осад, альдегіди та спирти. У подальшому це призводить до виходу з ладу двигуна (форсунок, паливної системи, циліндрів тощо). Попит на дешеве паливо нелегальних АЗС дає надприбутки тільки їх власникам, для автомобілістів це обертається значними витратами на ремонт двигуна.

       З 2016 року для боротьби з крадіжками АК “Харківобленерго” застосовує спеціальні присадки до трансформаторного масла. Вони роблять масло непридатним до використання в двигунах. Крім того, дані присадки мають властивості впливати на роботу двигунів внутрішнього згоряння, в яких трансформаторне масло використовують у якості домішок до палива. Присадки при змішуванні з дизельним пальним утворюють нерозчинні полімерні з’єднання, у зв’язку з чим у циліндрах автомобільного двигуна утворюється твердий шлак, що неминуче спричиняє необхідність заміни поршневої групи або проведення капітального ремонту двигуна.

        Трансформаторне масло з додаванням присадки має такі відмінності:

  • тривалість горіння трансформаторного масла в двигунах збільшується;
  • при горінні масла утворюється велика кількість нерозчинного осаду;
  • при змішуванні з дизельним пальним утворюється нерозчинні полімерні з’єднання:
  • через кілька днів переривається можливість подальшої експлуатації паливної апаратури двигунів;
  • трансформаторне масло легко ідентифікувати навіть при незначній концентрації.

      Присадка унікальна за своїми властивостями, судова експертиза у будь-якому разі визначає її наявність у паливі.

     Так само, з 2016 року компанія почала використовувати синтетичне трансформаторне масло в маслонаповненому устаткуванні. На відміну від мінерального трансформаторного масла, займання синтетичного у двигуні внутрішнього згоряння не відбувається.   

     Боротися зі злочинцями виключно силами своїх співробітників компанія не в змозі. Тільки спільні дії робітників компанії та мешканців покладуть край знеструмленню споживачів внаслідок крадіжок на енергетичному обладнанні.

       Звертаємось до кожного небайдужого: якщо Вами будуть помічені особи, які демонтують дроти з ліній електропередач, обладнання трансформаторних підстанцій, зливають трансформаторну оливу або виконують інші неправомірні дії — подзвоніть  черговому диспетчеру РЕМ (тел. 2-30-30, 050-400-77-02) або черговому відділення національної поліції (тел. 102).

 

З повагою, керівництво АК “Харківобленерго”.

 

 

Електронна платформа Громадський бюджет