171 переглядiв

Збалансований бюджет – запорука стабільного розвитку міста

Новый фильм (2) (83).Movie_Копия экрана

Ремонт доріг, благоустрій території, вуличне освітлення, втілення програм по енергозбереженню, реконструкція та модернізація соціальних об‘єктів міста можливе лише при наявності в бюджеті необхідних для цього коштів. Тож наповнення міського бюджету є основною складовою сталого розвитку ізюмської громади. Про фінансово-економічні показники розвитку міста за першу половину 2018 року ми попросили розповісти начальника фінансового управління Ізюмської міської ради І.С. Решетняк.

 

Ірино Семенівно, розкажіть про результати виконання бюджету за перше півріччя 2018 року?

– Хочу повідомити, що за 6 місяців нинішнього року до міського бюджету надійшло коштів в сумі 307,6 млн. грн., що на 45,5 млн. більше в порівнянні з відповідним періодом минулого року.

З початку року до міський бюджет отримав 240 мільйонів міжбюджетних трансфертів з різних рівнів бюджетів, що на 33 мільйони більше, ніж за відповідний період 2017 року. Так, з державного бюджету надійшло освітньої і медичної субвенції в сумі 55,7 млн. грн. та базової дотації 13,9 мільйони. З місцевих бюджетів отримано субвенцій в сумі 170,4 мільйони з яких, як і в минулих роках – це субвенції на надання пільг та житлових субсидій населенню, на виплату державної допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, на відшкодування лікарських засобів для лікування окремих видів захворювань, на проведення санаторно-курортного лікування та відпочинку пільгових категорій осіб в сумі 168,7 мільйони; субвенції на надання підтримки особам з особливими освітніми потребами та на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти в сумі 0,3 млн. грн.; субвенції на ремонт та утримання автомобільних доріг в сумі 0,5 мільйона; субвенції на реконструкцію інфекційного відділення Ізюмської центральної міської лікарні в сумі 0,9 млн. грн.

Крім того, до кінця поточного року планується ще отримати субвенції на ремонт та утримання автомобільних доріг в сумі 1,4 млн. грн., на реконструкцію інфекційного відділення та капітальний ремонт пологового будинку Ізюмської центральної міської лікарні в сумі 6 мільйонів, на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти, а саме: на оснащення кабінетів інклюзивно-ресурсних центрів, закупівлю дидактичних матеріалів, комп’ютерного обладнання в сумі 1,2 млн. грн.

По податках і зборах, тобто без урахування трансфертів, бюджет міста за 6 місяців виконано в сумі 67,6 млн. грн., що перевищує минулорічні показники більше, ніж на 12,4 мільйонів.

Основним джерелом податкових надходжень є податок на доходи фізичних осіб, його обсяг дорівнює 33,4 млн. грн. та перебільшує показник минулого року на 7,5 млн. грн. Найбільшими платниками цього податку є такі бюджетні установи:  управління освіти Ізюмської міської ради, Ізюмська центральна міська лікарня та державне підприємство «Ізюмський приладобудівний завод».

 

У цьому році є перевиконання міського бюджету?

– Так, із задоволенням скажу, що в поточному році, як і у попередньому, бюджет міста виконується з перевиконанням. Відповідно до Бюджетного Кодексу України по результатах виконання міського бюджету за І квартал та в подальшому щомісячно дохідна частина міського бюджету по податках і зборах була виконана більше, ніж на 105 відсотків. Загальна сума перевиконання за І півріччя склала 11,4 млн. грн., що на 1,6 млн. грн. перевищує показник за відповідний період минулого року.

Слід відзначити, що керівництво міста продовжує свою роботу по зміцненню міського бюджету і збільшенню надходжень до нього. Так, комісією по визначенню збитків внаслідок порушення земельного законодавства переглядаються строки дії договорів оренди земельних ділянок, розміри ставок орендної плати та інше, внаслідок чого міським бюджетом в І півріччі отримано 8,2 мільйони земельного податку та орендної плати, що на 2,2 млн. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року.

Завдяки діяльності, створених в місті робочої групи з питань раціонального та ефективного використання земель та комісії по визначенню збитків, заподіяних територіальній громаді міста Ізюм, до бюджету міста за 6 місяців поточного року надійшло 1,7 млн. грн. від продажу земельних ділянок, а в минулому році за цей період надійшло тільки 50 тис. грн.

 

На що спрямували отримані кошти в результаті перевиконання бюджету?

– За І півріччя поточного року розподілено 8 млн. грн., отриманих в результаті перевиконання дохідної частини міського бюджету. Ці кошти додатково направлені на першочергові потреби бюджетних установ, які фінансуються з міського бюджету, а також на покращення та розвиток інфраструктури міста.

Найбільшу суму коштів від перевиконання за 6 місяців цього року отримала галузь освіти  – 2 млн. 700 тис. грн. Традиційно частина цих коштів направлена на поточний ремонт закладів освіти.

Решта коштів від перевиконання направлена на ремонт та утримання доріг – 2 млн. 100 тис. грн.; на утримання закладів культури – 200 тис. грн.; на утримання органів місцевого самоврядування – 800 тис. грн., на соціальний захист – 400 тис. грн., з них на оздоровлення дітей пільгових категорій – 200 тис. грн., на утримання центру соціально-психологічної реабілітації дітей – 50 тис. грн., на матеріальну допомогу – 100 тис. грн. та на організацію та проведення громадських робіт – 50 тис. грн.; на житлово-комунальне господарство – 1 млн. 300 тис. грн.; на фізичну культуру та спорт – 300 тис. грн.

 

Ірино Семенівно, а які задачі поставлені перед управлінням при виконання міського бюджету?

– З метою ефективного управління бюджетними коштами та недопущення дебіторської і кредиторської заборгованості фінансовим управлінням проводиться фінансування запланованих видатків міського бюджету тільки в межах взятих розпорядниками коштів бюджетних зобов’язань відповідно до встановленого порядку казначейського обслуговування видатків місцевих бюджетів.

В першу чергу, кошти фінансують захищені статті бюджету.

Фінансовим управлінням Ізюмської міської ради проводиться щоденний моніторинг надходжень до бюджету міста, а також вносяться пропозиції щодо внесення змін до бюджету з метою максимально можливим забезпеченням потреб всіх головних розпорядників коштів міського бюджету.

                                                                                    

 Прес-служба міськвиконкому.

Електронна платформа Громадський бюджет