314 переглядiв

Звіт Ізюмського міського голови Валерія Марченка перед територіальною громадою міста Ізюм про результати роботи за 2018 рік

МАРЧЕНКО ФЛАГ

Шановні ізюмчани!

Звітуючи перед вами про результати своєї діяльності на посаді Ізюмського міського голови, хочу сказати: протягом трьох років всю роботу я здійснював у відповідності до своєї передвиборної програми, мета якої – робити все, що від мене залежить, на користь ізюмчанам та рідному місту.
Ви бачите, що з кожним роком Ізюм усе більше нагадує затишний куточок міста мрії, в якому комфортно працювати, навчатися, проводити своє дозвілля, розвиватися як особистість, насолоджуватись його краєвидами та просто жити.
Задля того, щоб Ізюм був привабливим як для мешканців, так і для його гостей, щоденно на благо міста працюють тисячі ізюмчан, які добрими справами створюють його комфорт та затишок. Ізюм успішно реалізовує цікаві проекти, шукає інвесторів та партнерів, розвиваються його життєво важливі галузі.
Основою для соціально-економічного та культурного розвитку міста – є наповнення його бюджету. Протягом трьох років міська влада приділяла багато зусиль, використовувала різні методи, аби збільшити доходну частину міської скарбнички. А злагоджена робота з депутатським корпусом Ізюмської міської ради дала змогу з цього питання прийняти важливі для ізюмської громади рішення.
До того ж, процеси по децентралізації, ініційовані Президентом України Петром Порошенком, дали можливість місту отримувати додаткові фінансові ресурси та раціонально їх використовувати. Як результат, кожного року майже у 1,5 рази зростають власні надходження до міського бюджету, надходження від земельного податку, податку на майно, орендної плати за землю та єдиного податку. Приємно, що кроки з боку держави, плідна співпраця міської влади з платниками податків та бізнес-структурами дають чудові результати.
Так, багато чого не зроблено, але за такий короткий період часу все просто не можливо встигнути. Обіцяю: ми будемо продовжувати роботу і рухатися тільки вперед.
У звіті я проаналізую по пунктах своєї передвиборної програми те, що вже зроблено в рідному Ізюмі, і що планується зробити найближчим часом.

ПЕРШОЧЕРГОВЕ ЗАВДАННЯ МІСЬКОГО ГОЛОВИ ТА ЙОГО КОМАНДИ – ПІДНЯТИ ЕКОНОМІКУ МІСТА ТА ЗАБЕЗПЕЧИТИ ІЗЮМЧАН РОБОЧИМИ МІСЦЯМИ!
З перших днів на посаді міського голови одним з пріоритетних напрямків роботи стало залучення інвестиційних та грантових коштів. Таке фінансування є стимулом та значним кроком вперед з точки зору соціальної складової розвитку міста. А спрямування благодійних коштів у соціальні проекти недержавних організацій та закла-дів дозволяють розвивати людські ресурси, створювати нові послуги, відкривати додаткові робочі місця, поліпшувати умови життя населення.
Тому управління економіки було реорганізоване у відповідності до пріоритету інвестиційної діяльності. Були залучені спеціалісти з проектного менеджменту, завдання яких полягало у пошуку потенційних інвесторів, підготовці проектних заяв для реалізації грантових та міжнародних проектів у нашому місті. Для кращої поінформованості потенційних інвесторів був розроблений презентаційний каталог ринкових та логістичних переваг нашого міста. Як бачимо, це дало позитивний результат.
Через залучення грантових коштів та міжнародних інвестицій за цей час соціальна інфраструктура Ізюма значно поліпшилася.
У рамках співробітництва Ізюмської міської ради із Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ в місті вже реалізовано інфраструктурні проекти в освітніх закладах: ДНЗ №№6, 10, 12 та ЗОШ №2, облаштоване нове футбольне поле зі штучним покриттям на стадіоні ЗОШ №4, закуплено нову технічну та музичну апаратуру для міського Палацу культури.
Триває реконструкція будівлі пологового будинку.
А цього року з метою надання ізюмчанам сучасних адмінпослуг за кошти GIZ та міського бюджету було відремонтовано нежитлову частину будівлі за адресою: вул. Соборна,50, де незабаром почне роботу Центр надання адміністративних послуг Ізюмської міської ради. Для спрощення доступу населення до отримання послуг сюди передано «Мобільний кейс». До того ж, аби в Ізюмі постійно підвищувати стандарти якості у наданні адмінпослуг, Ізюмська міська рада та Громадська організація «Всеукраїнська асоціація центрів надання адміністративних послуг» у жовтні цього року уклали Меморандум про співпрацю та партнерство.
За сприяння Німецького банку KfW та Українського фонду соціальних інвестицій проведено капітальний ремонт з впровадженням енергозберігаючих технологій в гімназії №3, продовжується реконструкція нежитлової будівлі під гуртожиток коридорного типу для внутрішньо переміщених осіб за адресою: проспект Незалежності,65.
За рахунок гранту від Північної екологічної фінансової корпорації НЕФКО (Фінляндія) фасади утеплили ЗОШ№5 та ДНЗ №17.
За підтримки Державного фонду регіонального розвитку продовжуються роботи по капітальному ремонту будівлі стаціонарного корпусу відділень Ізюмської ЦМЛ.
Вже кілька років поспіль Ізюм приймає участь в обласному конкурсі міні-проектів «Разом у майбутнє». Завдяки плідній співпраці обласної та міської влади, особливій увазі та допомозі депутата Харківської обласної ради Вісхана Ісламова за три роки своє матеріально-технічне становище та забезпечення поліпшили управління соціального захисту населення, територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), ОСББ «Оберіг-Ізюм», Ізюмський центр дитячої та юнацької творчості, Ізюмський краєзнавчий музей імені М.В.Сібільова, міський Палац культури, дитячі садочки №№2, 4, 9, 14. Нині триває робота по підготовці міні-проектів для участі в «Разом в майбутнє» наступного року.
За три роки в розвиток та покращення об’єктів інфраструктури нашого міста було залучено 138 млн. грн. іноземних інвестицій. Для порівняння хочу навести цифри по власним надходженням до міського бюджету: у 2015 році – 45 млн. грн., у 2016-му – 78 млн. грн., 2017-му – 100 млн. грн. і цього року – 120 млн. грн. Тож, самі оцінюйте – багато це чи мало.
Бачимо, що реалізація соціально важливих проектів завдяки іноземним та вітчиз-няним інвестиціям – це значний внесок у добробут ізюмської громади. Приємно зазначити, що за даними Департаменту з підвищення конкурентоспроможності регіону Харківської облдержадміністрації наше місто посіло І місце по обсягу отриманих іноземних інвестицій на розвиток інфраструктури міста. Запевняю: робота у цьому напрямку буде продовжуватися.
Завдяки реалізації економічних реформ Президента України Харківська область сьогодні займає перше місце серед регіонів по соціально-економічному розвитку, а та-кож є лідером із залучення інвестицій. Та Ізюм – особливе місто. Всі ви знаєте, що ми одні у Харківської області відносимося до зони бойових дій. І хоча в домівках ізюмчан панує тиша і мир, лише у 100 кілометрах від нас іде війна. Дивлячись на ці обставини, дуже важко у наш регіон залучити потенційних інвесторів, які б захотіли тут відкривати підприємства. Але наша команда не полишає надій на покращення економічної складової розвитку і наполегливо працює в цьому напрямку.
Скажу і про відносини з містами-побратимами Ізюма – Тукумсом (Латвія), Хоні (Грузія) та Андрихувом (Польща). Цього року традиційно відбувся взаємний обмін між делегаціями. І як наслідок, з грузинською та польською сторонами були укладені угоди про співпрацю у сфері регіонального планування та розвитку, підприємництва, туризму, культури та організації й проведення спільних проектів та заходів.

ВІДКРИТІСТЬ ТА ПРОЗОРІСТЬ ВЛАДИ – ОСНОВНІ УПРАВЛІНЯСЬКІ ПРИНЦИПИ У РОБОТІ З ГРОМАДОЮ!
Довіру містян може отримати лише влада, яка нічого не приховує та не відгоро-джується від громади. Тож з перших днів роботи було впроваджено механізми повної прозорості дій, постійного звітування та контакту з громадою. Вже третій рік поспіль кожне пленарне сесійне засідання Ізюмської міської ради, наради Ізюмського міського голови з керівниками підприємств, організацій та установ нашого міста транслюються в режимі «наживо». І головне, дотримуючись законодавства та даного ізюмчанам три роки тому на виборчих перегонах слова, наприкінці кожного року відкрито звітуємо перед громадою про роботу усіх сфер життя нашого міста.
А щоб виборці могли слідкувати за діяльністю своїх депутатів, першими в Харківській області ми запровадили електронну систему поіменного голосування. До того ж, документація, яка стосується роботи органів місцевого самоврядування, знаходиться у відкритому доступі на Офіційному сайті міста Ізюм.
Також на модернізованому для зручності відвідувачів сайті ізюмчани через розділ «ПОДАТИ ПЕТИЦІЮ» мають можливість звернутися до міського голови із життєво важливими питаннями, дізнатися про події у рідному місті.
Для більшої інформованості населення Ізюма про роботу міської влади постійно співпрацюємо з місцевими засобами масової інформації. Висвітлюємо основні аспекти нашої діяльності й через інформаційний бюлетень виконавчого комітету Ізюмської міської ради «Ізюм офіційний». Для роз’яснення актуальних питань сьогодення використовуємо нову форму інформування – брифінги.
Хочу повідомити і про те, що копітка робота по впровадженню в місті FM-мовлення цього року увінчалася успіхом. І з червня ви, шановні мої земляки, маєте змогу дізнаватися про всі здобутки та проблеми нашого міста від Ізюмської радіокомпанії «Радіо-Ізюм» на хвилі 100.8.
Для того, щоб постійно тримати руку на пульсі життя міста, сьогодні влада активно співпрацює з органами самоорганізації населення – головами квартальних комітетів та ОСББ. Саме вони є тою ланкою, яка єднає владу та громаду Ізюма, оскільки постійно спілкуються з містянами, знають їхні настрої, проблеми та побажання. Хочу подякувати за їхню відповідальність, розуміння та участь у розвитку нашого міста. Зараз існуючим 33-м квартальним комітетам та 33-м ОСББ надано досить серйозних повноважень – така собі місцева децентралізація.
Аби підвищити компетентність голів ОСББ у жовтні цього року за рахунок міського бюджету у Харківському національному університеті міського господарства імені О.М.Бекетова навчання пройшли 22 очільника ОСББ.
З 2016 року започаткували проведення чесних, відкритих конкурсів на керуючі посади підприємств, організацій та установ Ізюма. Як підсумок – до керівництва прийшли цілеспрямовані та перспективні люди, яким не байдужа доля рідного міста.
Хочу подякувати за злагоджену та плідну роботу громадськими організаціями, зокрема, Спілці ветеранів АТО, міській раді ветеранів, Ізюмському центру культурних ініціатив, ініціативній групі внутрішньо переміщених осіб «Нова мета» та інших.
Впевнений, що всі наші кроки та зусилля у розбудові рідного міста дадуть змогу поступово зробити Ізюм цивілізованим та сучасним.

НАВЕДЕМО ЛАД В МІСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ ТА БЛАГОУСТРОЇ!
Порядок у житлово-комунальному господарстві та благоустрої міста – є принципово важливим для життєдіяльності Ізюма. Тож комунальні підприємства міста повинні створювати комфортні умови для проживання ізюмчан та працювати як злагоджений механізм, використовуючи в роботі якісні підходи і орієнтуючись на позитивний результат. У нашому місті такі функції покладені на управління житлово-комунального господарства Ізюмської міської ради, комунальне підприємство «Благоустрій міста Ізюма» та створений у минулому році при виконавчому комітеті Ізюмської міської ради відділ контролю благоустрою міста.
Допомагає нам у цьому розуміння та підтримка і з боку держави, і з боку обласної влади.
Протягом трьох років в нашому місті покращується дорожня інфраструктура. За цей час ми зуміли відремонтувати шляхопроводи, оновити всі мости автодорожнього призначення. Ви пам’ятаєте минулорічне відкриття залізобетонного мосту через річку Сіверський Донець. У 2017 році після капітального ремонту за сучасними те-хнологіями він був особисто відкритий Президентом України Петром Порошенком. Гостинність ізюмчан, щирість та відкритість у спілкуванні вразили Главу держави і дали старт для подальших добрих, корисних справ у розвитку нашого міста. Тож незабаром були виділені кошти для відновлення дорожнього покриття траси з Ізюма до Харкова.
Ви знаєте, що ця дорога є головною транспортною артерією в зону бойових дій. Щоденний рух по ній військової техніки призвів до величезних вибоїн і ям. Поточні дорожні відновлювальні роботи не давали якісного результату. Тому було прийнято рішення в рамках модернізації і розвитку транспортної інфраструктури регіону почати капітальний ремонт траси. Тепер ця дорога – одна з кращих в Харківській області. А під час недавнього візиту на святкування Дня міста губернатор області особисто пе-реконалася, що всі роботи по ремонту моста та дороги були проведені якісно, в повній відповідності з технологічними вимогами.
Минулого року вперше за 20 останніх років було проведено впорядкування тери-торії та ремонтні роботи асфальтового покриття автостоянки ТЦ «Поворотка». Капітальний та поточний ремонт проходить не лише на головних транспортних дорогах Ізюма, а, що головне, й на віддалених вулицях міста.
Майже 27 млн. грн. – на таку суму за три роки виконано різних дорожньо-ремонтних робіт по нашому місту.
Встановлюються та оновлюються дорожні знаки та розмітка. Так, наприклад, цього року аби привернути увагу водіїв транспорту до особливих ділянок дороги, а школярів убезпечити від травмувань, біля закладів освіти на дорогах з’явився напис «ДІТИ» та «лежачі поліцейські».
Паралельно з цим розпочато роботи по ремонту пішохідних тротуарів.
Окрім цього, постійно ліквідовуються стихійні сміттєзвалища, коситься трава та чагарники, зрізаються аварійні дерева та гілки. І ви бачите на власні очі, як рідне місто завдяки роботі наших комунальників стає чистішим та впорядкованішим.
Аби мешканці Ізюма очікували потрібний їм маршрут автобусу в комфортних умовах, ремонтуються зупинки громадського транспорту.
Триває процес відновлення і модернізації вуличного освітлення. Вже замінено всі старі лампи накалювання на нові енергоефективні LED, а це – 3500 штук, встановлено 134 світильники, 262 прожектори, протягнуто майже 20 км дроту. Це дозволило досягти значної енергоефективності, забезпечити належний рівень освітлення та безпеки ізюмчан у вечірній час.
На всі ці роботи за три роки з міського бюджету виділено майже 12 млн. грн.
Добігають кінця ремонтні роботи з капітальної реконструкції пішохідного мосту через річку Сіверський Донець. Сума робіт згідно з договором склала 2 млн. 607 тис. грн.
У рамках реалізації проекту «Безпечне місто», який спрямований на забезпечення комфортних та безпечних умов перебування ізюмчан в громадських місцях, вже встановлено 14 камер відеоспостереженням.
Всього ж планується убезпечити понад 50 потенційно ризикованих локацій по всьому місту.
З метою стабільного та якісного водопостачання населення у квітні цього року в рамках процесу децентралізації за проектом «Реконструкція водоводу від водопровідної насосної станції другого підйому Букінського водозабору до контррезервуарів, розташованих на вулиці Аеродромній в місті Ізюм» проводиться реконструкція Букінського водопроводу.
На цей важливий для жителів Ізюма та Ізюмського району проект з Державного фонду регіонального розвитку виділено 50 млн. грн., з міського бюджету в рамках співфінансування – 5 млн. грн. Проведення таких масштабних робіт дозволило вивести з експлуатації аварійні ділянки старого водоводу та приєднати додаткових абонентів селищ Оскіл, Капитолівка та Діброва до мережі централізованого питного водо-постачання.
Оновлюємо водопровідну мережу і по Ізюму: цьогоріч за рахунок міського бюджету замінено майже 2 км старих сталевих труби на нові пластикові.
Аби рідне місто стало чистішим, привабливішим, упорядкованішим, комфортнішим та затишнішим вперше в Ізюмі створений дизайн-код та розроблені Правила благоустрою міста, де прописали вимоги до оздоблення приміщень та прибудинкових територій, перелік прав та обов’язків громадян і суб’єктів господарювання щодо дотримання благоустрою в Ізюмі.
З метою ефективного наповнення міського бюджету за моєю ініціативою було проведено ряд заходів та прийнято низку нормативно-правових актів щодо впорядкування питання оренди комунального майна територіальної громади міста Ізюма. Зокрема, затверджено єдиний договір та нова методика розрахунку сплати за оренду, прописаний порядок проведення конкурсу на право оренди.
Основною умовою для отримання в оренду комунального майна ізюмської громади стало дотримання додаткових інвестиційних зобов’язаннях щодо відновлення територій, благоустрою та участі в розвитку інфраструктури міста.
До того ж, існуючі пільгові ставки оренди при порушенні чи неналежному вико-нанні умов договору скасовуються. Безхазяйне майно обліковується та передається на користь територіальної громади міста.
Земельні ділянки для комерційного використання здаються в оренду на умовах, вигідних для громади та орендодавця. Всі нормативно-правові акти, які стосуються орендного питання, оприлюднюються на Офіційному сайті міста Ізюма.
Хочу зазначити, що сума коштів до місцевого бюджету від оренди комунального майна територіальної громади з кожним роком збільшується. Так, якщо у 2016 році ця цифра становила 437,6 тис. грн., у 2017-му – 714 тис. грн., то вже цьогоріч очікуємо поповнення міської скарбниці на 840 тис. грн.
Досить важливим є і питання приведення містобудівної документації у відповідності до сучасних стандартів. Таким завданням покликаний займатися створений при апарату виконавчого комітету Ізюмської міської ради відділ містобудування та архітектури. Наразі його спеціалісти працюють над створенням генерального плану міста. Він передбачає розмежування території Ізюма на зони, в кожній з яких будуть встановлюватись певні умови та обмеження для містобудування.
Це допоможе уникнути хаотичної забудови міста, забезпечить дотримання інте-ресів ізюмчан при плануванні нової забудови. Крім того, це дозволить чітко бачити перспективи розвитку відповідної інфраструктури міста. На його розробку з міського бюджету виділено 394 тисячі гривень, роботи закінчать у 2019 році.

ІЗЮМУ – ЯКІСНУ ТА ДОСТУПНУ МЕДИЦИНУ!
Медичні послуги для ізюмчан мають базуватися на трьох основних принципах: доступність, якість, комфорт. Тож з перших днів питання медицини для мене як для Ізюмського міського голови стали пріоритетними.
Протягом трьох років у нашому місті поступово за рахунок державного, обласного, міського фінансування, залученням гранових коштів та інвестицій модернізуються, осучаснюються медичні заклади, поліпшується їх матеріально-технічне, медикаментозне забезпечення та обслуговування. Сума фінансових надходжень на розвиток медичної сфери Ізюма за три роки склала 95 млн. 463 тис. грн.
Ви бачите, що тривають капітальні ремонтні роботи у лікарняному містечку, розпочаті у 2016 році. Об’єкти постійно знаходяться під пильним контролем голови ХОДА Юлії Світличної, оскільки створення сприятливих умов як для пацієнтів, так і для медичного персоналу має велике значення: реформи в медицині повинні бути видні та зрозумілі людям.
Також цього року частково оновлено фасад, пофарбовано вікна та виконано ремонт цоколю будівлі поліклінічного відділення Ізюмської ЦМЛ.
Санітарні умови перебування хворих на лікуванні стають більш комфортними: палати обладнуються сучасними багатофункціональними ліжками в комплекті з матрацами та штативами для крапельниць, новими меблями та інвентарем тощо.
З метою створення в нашому місті сучасного лікувально-діагностичного центру, відбувається оснащення ізюмської медицини новим сучасним діагностичним обладнан-ням. Вже цьогоріч у центральному корпусі ЦМЛ запрацювали новий апарат УЗД та мамограф. Ведуться роботи по встановленню нового цифрового рентгенапарату. Закуплена і вже працює лапароскопічна стійка для малоінвазивних оперативних втручань.
Як ви знаєте, в Україні триває медична реформа, мета якої кардинально змінити підходи та забезпечити необхідні умови в наданні якісних медичних послуг. На даному етапі у рамках законодавства України комунальний заклад охорони здоров’я «Центр первинної медико-санітарної допомоги міста Ізюм» вже перетворений у комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги міста Ізюм» та триває підписання декларацій населення з сімейними лікарями. У місті Ізюм укладання декларацій з населенням відбувається з 24 сімейними лікарями. На початок жовтня 2018 року укладено вже 18106 декларацій. За кошти міського бюджету кожний кабінет сімейного лікаря підключений до мережі Інтернет. Для потреб сімейних лікарів за рахунок міського бюджету було придбано 21 сучасний комп’ютер, принтери. Триває налаштування програми «Поліклініка без черг» та підключення до Національної служби здоров’я України.
Актуальним є забезпечення необхідними ліками хворих на цукровий діабет. З Державного бюджету виділено 1059,438 тис. грн., але цих коштів до кінця року не вистачає. Тож з моєї ініціативи з міського бюджету виділено 500 тис. грн., що забезпечить до кінця 2018 року жителів Ізюма хворих на діабет необхідними препарати у повному обсязі. Крім того, цього року вперше міським бюджетом на суму 20,598 тис. грн. профінансовано закупівля туберкуліну – препарату, який потрібен для виявлення туберкульозу.
Хочу також торкнутися питання соціальної захищеності, бо саме цей показник ві-дображає турботу міської влади про людей і характеризує рівень цивілізованості будь-якого суспільства. З 2016 року завдяки Комплексній програмі соціального захисту мешканців Ізюма з міського бюджету матеріальну допомогу постійно отримують ізюмчани, які опинилися в тяжких життєвих обставинах. З кожним роком ця сума збільшується. Так, якщо у 2016-му вона становила 683,1 тис. грн., у 2017-му – 726,2 тис. грн., то за 10 місяців 2018 року – 1548,6 тис. грн. Продовжуємо забезпечувати й безкоштовний проїзд у громадському транспорті пільгового контингенту: за 10 місяців цього року сума фінансування склала 557,9 тис. грн., що в 1,8 рази більше, ніж у минулому році.
Для підвищення якості надання послуг догляду вдома та полегшення праці соціальних робітників територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Ізюмської міської ради з місцевого бюджету виділяються кошти на придбання проїзних квитків на міські автобусні маршрути. Цього року ця сума склала 25,2 тис. грн.
Запевняю, що надалі міська влада буде продовжувати фінансову підтримку неза-хищених верст населення Ізюма.

ЗАПОРУКА УСПІШНОГО МАЙБУТНЬОГО МІСТА – ОСВІТА ІЗЮМСЬ-КИХ ДІТЕЙ!
Формування освіченої особистості, виховний процес та фундамент життєво важливих знань починається зі школи. Тому дбати про успішне та комфортне навчання мають не тільки батьки, але й рідне місто, адже діти – це майбутнє Ізюма!
Аби співпрацю міської влади та загальноосвітніх навчальних закладах міста зробити ефективнішою, а процес навчання та виховання більш прозорішим в Ізюмі була створена батьківська рада, яка об’єднує представників всіх шкіл та гімназій міста. І уже третій рік така співпраця приносить конкретні, вагомі результати. До того ж, у всіх загальноосвітніх закладах міста вперше були проведені відкриті конкурси на посаду директорів, прослідкувати за їх перебігом можна було у відкритому доступі в режимі онлайн.
Протягом 2016-2018 років в освітніх та виховних закладах Ізюма коштами міського бюджету, Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ та екологічної фінансової корпорації НЕФКО (Фінляндія) постійно впроваджуються проекти по енергозбереженню та енергоефективності. У результаті у школах, гімназіях, дитячих садочках замінені старі дерев’яні вікна на нові енергозберігаючі, вхідні двері, відремонтовано покрівлі, утеплені фасади, замінені системи опалення та внутрішні інженерні мережі, відремонтовано санвузли та харчоблоки, встановлено теплопункти. У 2016 році сума цих робіт складала 199 тисяч 906 гривень, у 2017 році – 24 мільйони 625 тисяч гривень, у 2018-му – 13 мільйонів 631 тисяча гривень.
Економія коштів на витрати за енерго- та теплоносії дала змогу покращити матеріально-технічне оснащення шкіл та впровадити інноваційні методи навчання. Протягом трьох років в освітніх закладах нашого міста оновлюється комп’ютерна база, техніка для друкування, сканування, ламінування. Кожен навчальний та виховний заклад має мультимедійні чи інтерактивні дошки, які дають змогу застосовувати нові технології, методи, прийоми та засоби навчання, мотивуючи дітей до якіснішого сприйняття матеріалу. До того ж, з Державного бюджету в межах виконання Програми «Новий освітній простір Харківщини» в ЗОШ №5 цього року закуплено комп’ютерне обладнання, меблі і добігають кінця ремонтні робот в кабінеті медіатеки – сучасної бібліотеки. Як результат перемог в обласному конкурсі міні-проектів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє» цього року в ІДНЗ №14 придбано обладнання для музично-спортивної зали, а Центр дитячої та юнацької творчості облаштував територію та ганок.
Як ви знаєте, у 2018 році стартувала реформа «Нова українська школа», мета якої створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, а й вміння застосовувати їх у житті. Тож для фінансування підготовки закладів загальної середньої освіти виділено кошти за рахунок субвенції з обласного бюджету та додаткові кошти (30%) на засадах співфінансування з міського бюджету. Вони були спрямовані на закупівлю дидактичних матеріалів, сучасних меблів та комп’ютерного обладнання для учнів перших класів закладів загальної середньої освіти міста. Крім того, управлінням освіти Ізюмської міської ради упродовж лютого-серпня 2018 року було організовано підвищення кваліфікації для 18 вчителів початкової освіти, які зараз працюють у першому класі нової української школи.
Невід’ємною частиною створення сучасного нового освітнього простору є інклюзія. Тож з метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, соціалізації та інтеграції їх у суспільство Ізюмська міська рада за зверненням управління освіти на базі колишнього МНВК створила Комунальну організацію «Ізюмський інклюзивно-ресурсний центр». За кошти місцевого бюджету розроблена проектно-кошторисна документація для реконструкції будівлі, а на кошти обласного бюджету укладені договори на придбання туди комп’ютерного обладнання. Наразі у 7 закладах загальної середньої освіти відкрито 16 класів з інклюзивною формою навчання, в яких навчається 25 учнів з особливими освітніми потребами. В закладах дошкільної освіти працює 4 інклюзивні групи, де займається 7 дітей.
Хочеться зазначити, що постійне створення належних умов для організації та проведення освітньої діяльності закладів освіти з боку держави, обласної та місцевої влад з кожним роком дає позитивні результати. Приємно зазначити, що цьогоріч місто Ізюм посіло перше місце серед міст обласного підпорядкування за кількістю переможців у обласному етапі Всеукраїнських олімпіад із навчальних предметів.
Також скажу, що міська влада приклала максимум зусиль для того, щоб в Ізюм було повернуто складання зовнішнього незалежного оцінювання. Минулого навчального року ЗНО з української мови і літератури та історії України проходило у 4 освітніх закладах нашого міста. Будемо працювати над тим, аби ізюмські випускники мали змогу тестуватися з усіх предметів у рідному місті.
Запевняю, що і надалі міська влада буде робити все можливе, щоб фінансування та модернізація освітньої складової Ізюма рухалася у позитивному напрямку. А наші діти пишалися тим, що отримують якісні та необхідні знання у сучасних освітніх закладах.

ЗРОБИМО ІЗЮМ КУЛЬТУРНИМ ТА ТУРИСТИЧНИМ ЦЕНТРОМ!
Важливою складовою розвитку кожного сучасного міста – є його культурна скла-дова. На розвиток матеріально-технічної бази закладів культури, проведення їх поточних ремонтів та загальноміських культурних заходів міська влада з 2016 року кожного року виділяє більше 1 мільйона гривень. До того ж, заклади культури міста цьогоріч взяли участь у обласному конкурсі міні-проектів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє». Як результат – у міському Палаці культури відремонтовано танцювально-спортивну залу, а Ізюмський краєзнавчий музей імені М.В.Сібільова має нове виставкове обладнання.
З метою патріотичного виховання та консолідації ізюмської громади було змінено формат проведення головних свят міста – Нового року, Масниці, 8 Березня, Дня міста, Дня незалежності України та інших. До того ж, реалізовано декілька нових культурно-мистецьких проектів, серед яких святкування Дня Європи, Дня вишиванки із залученням до їх проведення громадських організацій, підприємств, організацій та установ нашого міста.
З 2016 році в Ізюмі відновлено конкурс винахідливих та кмітливих серед учнівських команд загальноосвітніх закладів «Кубок Ізюмського міського голови» до Дня сміху.
Творчо-мистецькі колективи нашого міста є постійним учасниками різних облас-них культурних заходів. Наприклад, на огляді-конкурсі «Слобожанські передзвони», який проводиться на Харківщині раз на три роки, вже вкотре місто Ізюм посідає першу сходинку на п’єдесталі творчих здобутків.
З початком бойових дій на Сході України для підтримки бойового духу українського солдата через слово, пісню, танок творчі візити ізюмських артистів до дружніх нам військовослужбовців 27-ї Сумської реактивної артилерійської бригади стали традиційним.
До того ж, міська влада постійно дбає і про технічне забезпечення воїнів цього підрозділу: комунальними підприємствами міста (водоканал, тепломережа, «Благоустрій м. Ізюма») переобладнано для військових потреб 5 штабних автомобілів, придбано мобільну баню.
Особливо хочеться відзначити фестиваль «Дорога на Схід», який пройшов в Ізюмі минулого року за ініціативи Благодійного фонду Сергія Жадана, міської влади та підтримці голови ХОДА, і зібрав глядачів з усієї України. Цей захід відкрив наше місто для багатьох українців, як справжню туристичну перлину Слобожанщини.
Для підсилення туристичної привабливості Ізюма, його природних та історико-культурних ресурсів було створено та розміщено на офіційному сайті міста Ізюма в розділі «Туристичні маршрути Ізюма» туристичний електронний буклет міста. Також були розроблені логотипи Ізюма: «Ізюм – місто справжніх емоцій» та «Обійми мене серцем». Перший з них буде використовуватися для реалізації молодіжної політики в Ізюмі, другий – як туристичний символ міста.
Аби осучаснити рідне місто, додати йому нових яскравих кольорів з’явилися два мурали: із зображенням Джона Леннона (за нього особливу вдячність хочеться висловити «Райффайзен банк Аваль Україна», який повністю взяв на себе фінансування проекту) та із зображенням будинку у розрізі на стіні магазину «Слон» (результат вдалої співпраці між міською владою та ізюмськими підприємцями-меценатами). Завдяки залученню партнерських коштів в місті також з’явились 8 арт-об’єктів художника Гамлета Зінківського.
Зазвичай, всі культурно-мистецькі заходи проводяться у центрі Ізюма. Тож аби окультурити місто та створити гарні, комфортні умови для ізюмчан було прийнято рі-шення про впорядкування та реконструкцію центральної площі Ізюма. Для цього були виділені кошти з міського бюджету. І ви бачите, якою квітучою вона стала. Тепер – це улюблене місце відпочинку дорослих та дітей.
У КДК «Спартак», який знаходиться поруч із центральною площею, до оновленої раніше глядацької зали цьогоріч додалася зручна сцена для проведення масових заходів, відремонтована покрівля будівлі, встановлено нові енергозберігаючі вікна. Реставрація та оновлення фасаду передбачені на 2019-й рік.
Наступного року плануємо розпочати роботи по капітальному відновленню міського парку, аби створити повний сучасний та комфортний архітектурний ансамбль центральної частини Ізюма.
Заплановані ремонтні роботи у парку Палацу молоді та підлітків «Залізничник».

ЗГУРТУЄМО ІЗЮМСЬКУ МОЛОДЬ НАВКОЛО СПОРТУ ТА АКТИВНОЇ ЖИТТЄВОЇ ПОЗИЦІЇ!
Кожен день молодої людини наповнений яскравими подіями. Динамічність сучас-ного життя потребує великих зусиль під час навчання чи роботи. Та в молоді завжди залишається вільна енергія. Тож аби спрямувати її в корисному та цікавому руслі, міська влада протягом трьох років намагається залучати юнь Ізюма у заняття фізкультурою та спортом, долучатися до здорового та активного відпочинку.
Насамперед хочу зазначити про інновації та реформи у сфері фізичної культури та спорту. У місті була створена нова спортивна установа – футбольний клуб «Крем’янець». До того ж, і міський спортивний стадіон, який раніше називався «Локомотив», перейменовано на «Крем’янець». Тут відразу ж розпочалися роботи по його реконструкції: на сьогодні тут оновлено вхідну арку, обладнано місця для паркування транспорту, нові переодягальні та душові, оновлено місця для глядачів, встановлено нові конструкції-навіси та електронне табло. Відтепер футболісти та вболівальники мають комфортні умови для відвідування та перегляду цікавих матчів. З приємністю хочу повідомити, що саме наш «Крем’янець» кожного матчу чемпіонату Харківської області з футболу збирає найбільшу кількість глядачів та вболівальників серед усіх стадіонів Харківщини.
З метою ефективного та рівномірного оснащення матеріально-технічної бази спортивних секцій було створено єдину Дитячу юнацьку спортивну школу імені Володимира Ткаченка. За підтримки міської влади її вихованці постійно беруть участь у спортивних міських, обласних турнірах, чемпіонатах України, Європи, світу в різних видах змагань та показують достойні результати. Багатьом юним ізюмським спортсменам були присвоєні з відповідних видів спорту юнацькі розряди та звання «Кандидат у майстри спорту України». А цього року звання «Майстер спорту України» з тхеквандо (ВТФ) присвоєно вихованці ДЮСШ імені В.В.Ткаченка Євгенії Жилій (тренер-викладач Віталій Палій). Тож впевнено можна стверджувати: за три роки ізюмський молодіжний спорт показав такі високі результати й досягнення, які не мав за часи всієї незалежності нашої держави.
Окремо хочеться сказати про розвиток дорослого спорту в нашому місті. У 2016 році було відновлена традиційна загальноміська спартакіада. Відтоді у ній постійно бе-руть активну участь збірні-колективів підприємств, організацій та установ Ізюма. Кож-ного року змагання поповнюються новими видами.
Велику увагу міська влада приділяє розвитку та підтримці спортивного руху серед ветеранів та інвалідів міста. Ветеранські команди постійно приймають участь в змаганнях міського та обласного рівнів. А двом спортсменам-інвалідам протягом останніх років виплачується щомісячна стипендія у розмірі 1000 грн.
Розбудовується та покращується спортивна інфраструктура Ізюма. Так, у 2016 році завдяки перемозі ЗОШ №2 у гранті «Клич друзів – граймо разом» там з’явився новий багатофункціональний спортивний майданчик від ТМ «Кока-кола». У 2017-му – за підтримки Уряду Німеччини футбольне поле із синтетичним покриттям на стадіоні ЗОШ №4 та воркаут-майданчик у центральному парку за проектом «Від Мрій до Дій» за підтримки Міжнародної організації з міграції та успішної співпраці керівництва міста з ініціативною групою ВПО «НОВА МЕТА».
І найголовніше: нарешті у нашому місті з’явилась реальна можливість побудови плавального басейну на базі ФОК «Донець». Вже підготовлена та подана на конкурс Державного Фонду регіонального розвитку проектно-кошторисна документація об’єкту. Очікуємо, що фінансування цього проекту розпочнеться наступного року.
Для літнього відпочинку та оздоровлення дітлахів у нашому регіоні на березі Червонооскільського водосховища працює дитячий заклад оздоровлення та відпочинку – з 2016 року він має назву «Байдиківка». Завдяки вдалому яскравому маркетинговому кроку з перейменування цієї установи, постійній фінансовій підтримці з боку міської та обласної влади, поліпшенню матеріально-технічної бази та умов відпочинку з кожним роком заклад набуває популярності не тільки серед ізюмських, а й дітей з інших районів Харківщини.
Багато уваги міська влада приділяє й роботі з молоддю, для забезпечення належних умов реалізації потенційних можливостей юнаків й дівчат Ізюма. Вже третій рік поспіль юні ізюмчани беруть активну участь у обласному конкурсі «Молодіжний лідер року», обласному молодіжному форумі, фестивалях та конкурсах від громадської організації «Центр культурно-просвітницьких ініціатив», комунальної установи «Харківський обласний центр молоді». Важливо, що завдяки цьому молоді люди можуть з користю проводити свій час, отримувати додаткові знання та навички, мають можливості розкрити свій лідерський потенціал.
Окремо хочу сказати про підтримку молодих талантів міста Ізюма. Протягом 2017 та 2018 років 12 найкращих представників учнівської молоді в освітній, мистецькій та спортивній номінаціях щомісячно до кінця року отримували іменні стипендій міського голови (у 2017 році – 400 грн., у 2018-му – 500 грн.). Нововведенням у підтримці молодіжних ініціатив стало призначення премії Ізюмського міського голови за особисті персональні досягнення обдарованій молоді міста Ізюма віком від 14 до 35 років в розмірі до 3000 грн. Такою премією у 2018 році була відзначена майстер спорту з тхеквандо (ВТФ) Євгенія Жила.

Шановні ізюмчани!

За цей період у нашому місті зроблено дуже багато. За три роки моя передвиборна програма виконана майже на 80 відсотків. Не дивлячись на всі ці досягнення та успіхи, скажу – планів дуже багато і попереду ще великий обсяг роботи абсолютно у всіх сферах життєдіяльності міста.
Багато в чому позитивність результатів роботи стала можливою завдяки ефективній, злагодженій роботі та конструктивному діалогу між виконавчою владою і депутатським корпусом Ізюмської міської ради. А взаєморозуміння з державною та обласною владами, особиста підтримка Президента України Петра Порошенка та голови Харківської обласної державної адміністрації Юлії Світличної дали можливість Ізюму отримати значну допомогу в реалізації всіх нововведень та ініціатив.
Та все ж, всі ці здобутки – це наш з вами спільний результат від злагодженої роботи на благо рідного міста. Тож давайте й надалі плідно працювати заради головної мети – зробити Ізюм кращим, сильнішим, спроможнішим! Щиро дякую вам, шановні земляки, за підтримку та довіру!

Валерій МАРЧЕНКО,
Ізюмський міський голова.

Електронна платформа Громадський бюджет