Урядові портали

Запрошуємо на роботу!!!

This gallery contains 1 photo.

Комунальне підприємство “Благоустрій міста Ізюм” запрошує на роботу:

🔹Електромонтери
🔸Газоелектрозварники
🔹Покрівельник
🔸Майстер
🔹Маляр
🔸Двірник

За інформацією звертатися за адресою: м. Ізюм, вул. Червоногірська, 74 та вул. Соборна, 42 з 8-00 до 16-00.

Телефони аварійно-диспетчерських служб комунальних підприємств міста Ізюм

This gallery contains 1 photo.

Повідомляємо, що в місті Ізюм працюють аварійно диспетчерські служби комунальних підприємств:

КП «Благоустрій міста Ізюм»: +380669909918

Ізюмське комунальне виробниче водопровідно-каналізаційне підприєиство: +380661094344

У Лондоні Фундація Олени Зеленської розпочала збір коштів на відновлення лікарні в Ізюмі

This gallery contains 5 photos.

У Лондоні відбулася презентація Фундації Олени Зеленської. Фундація займається найгострішими проблемами в Україні. Її діяльність сфокусована на трьох напрямах: допомога у відбудові українських лікарень і забезпечення доступу кожної людини до медицини, відновлення навчального процесу, подолання гуманітарних проблем. Нині ініціатива активно шукає іноземних партнерів, охочих долучитися до допомоги Україні, та залучає кошти.

Презентацію відкрила ініціаторка створення Фундації – перша леді України Олена Зеленська. Вона наголосила на тому, що внесок Великої Британії у боротьбу України – неоціненний.

«Ви надзвичайно допомагаєте нам звільняти Україну від горя й страждань, триматися й перемагати», – звернулася вона до британців.

Дружина Президента додала, що російські війська обстріляли або знищили повністю понад 500 лікарень, зруйнували більш як 300 закладів освіти, а понад 2400 пошкодили. Вона наголосила, що зараз Україна на нічній мапі Європи – темна пляма, адже українці не мають світла, води, тепла та зв’язку.

У заході також взяли участь українці, які героїчно допомагають країні в боротьбі за свободу. Свої історії розповіли волонтерка Тата Кеплер – вона рятує тисячі людей, забезпечуючи медикаментами та предметами першої необхідності, Олександр Лисиця – дитячий онколог і трансплантолог, який продовжує працювати в Україні в умовах війни, та Людмила Тоцина – вчителька з Маріуполя, яка вистояла та мріє про повернення додому, щоб знову навчати дітей.

Особливу увагу на презентації приділили подоланню проблем жителів деокупованих територій, адже зараз їм як ніколи потрібна підтримка.

«Коли українські військові звільняли Херсонщину, люди зустрічали їх обіймами. Люди плакали від щастя й діставали українські прапори, які ховали під час окупації, – розповіла Олена Зеленська. – З одного боку, це епізод, який, мабуть, найбільше надихає в цій війні. З іншого – це чергова гуманітарна катастрофа, медичний колапс та освітня прірва як результат російського вторгнення. Наша місія – принести жителям деокупованих територій у цей час розуміння, що з ними не лише український народ – весь світ, зокрема британський народ, також із ними».

Під час заходу провели благодійний збір коштів на відновлення Центральної міської лікарні Піщанської Богоматері в Ізюмі. Це найбільша медустанова на Харківщині, яка є опорною лікарнею.

На аукціон, що відбувся за підтримки Christie’s, виставили чотири лоти, серед яких – картина 11-річного Максима Бровченка, уламок російської ракети, що влучила в київську телевежу третього березня, ілюстрація українського художника Сергія Майдукова. Найдорожчим лотом стало полотно британського митця Марка Квінна «Київська Мадонна» – за нього заплатили 100 тис. фунтів. Збір коштів триває.

Фундація Олени Зеленської – благодійна організація, місія якої – відновити людський капітал України, щоб кожен громадянин почувався фізично й ментально здоровим, захищеним, міг реалізувати своє право на освіту та будувати майбутнє в рідній країні.

У центрі роботи Фундації – людина. Організація зосереджує свої зусилля на трьох основних напрямках: медицина, освіта й гуманітарна допомога. Так, Фундація працює над відновленням і матеріально-технічним забезпеченням медичних та освітніх закладів, повністю або частково зруйнованих під час війни; надає гуманітарну допомогу жителям деокупованих територій, зокрема дитячим будинкам сімейного типу, внутрішньо переміщеним особам та людям з інвалідністю.

Джерело: офіційне інтернет-представництво Президента України

В Ізюмі продовжують підключати до опалення багатоквартирні будинки

This gallery contains 1 photo.

В місті Ізюм Ізюмське КП «Теплових мереж» продовжує роботи по відновленню мереж та підключення багатоквартирних будинків до централізованої системи опалення.

Сьогодні, 29 листопада 2022 р., було підключено ще 2 багатоквартирних будинка по вул. Київській.
Також, на проспекті Незалежності до опалення підключили ще 4 багатоповерхівки, що в загальній кількості становить 26 багатоквартирних будинка в цьому районі.

Як повідомив директор ІКПТМ Володимир Золотарьов, в місті Ізюм наразі опалюється 63 багатоквартирних будинка та 5 організацій міста Ізюм.

Також на початку грудня планується – підключення ДНЗ “Ізюмський регіональний центр професійної освіти”.

Ізюмське КП «Теплових мереж» разом з КП «Благоустрій міста Ізюм» перевіряють систему теплопостачання, усувають пориви та проводять інші відновлювальні роботи в будинках.

В місті Ізюм продовжуються роботи по відновленню мереж теплопостачання в багатоквартирних будинках.

This gallery contains 1 photo.

Після підключення до мережі теплопостачання були виявлені пошкодження та пориви на багатьох ділянках.

Працівники КП «Благоустрій міста Ізюм» проводять обстеження, ремонт мереж та усувають пориви в квартирах власників осель, в зв’язку з тим, що у багатьох порозмерзались батареї опалення.
Сьогодні були відновлювальні роботи по вул. Різдвяна.

Нагадуємо номер аварійно диспетчерської служби КП «Благоустрій міста Ізюм»: +380669909918.

Роботи по відновленню теплопостачання – є пріоритетною ціллю для Ізюмської міської влади.

В Ізюмі відкрито «Пункти Незламності»

This gallery contains 12 photos.

Пункт незламності – це місце, в якому громадяни можуть перебувати під час тривалого відключення електроенергії чи тепла.

План росії – будь-що залишити жителів України без електроенергії, світла та тепла.

У разі тривалого аварійного відключення електроенергії в Ізюмі, Пункти Незламності стануть громадським простором безпеки, стабільності, тепла та нашої єдності, які функціонуватимуть цілодобово і безкоштовно.

Тож, за необхідності ізюмчани можуть звертатися за наступними адресами:

1.) Територіальний центр соціального обслуговування – вул. Пушкінська, 34.
2.) Державна служба надзвичайних ситуацій – пров. Алмазний, 1-а.
3.) Ізюмський регіональний центр професійної освіти – вул. Л. Чайкіної, 24.

В місті Ізюм стало ще на одного героя більше

This gallery contains 4 photos.

Президент України Володимир Зеленський з нагоди Дня гідності і Свободи підписав указ і вручив державні нагороди. Серед нагороджених є наш ізюмчанин.

За громадянську мужність і самовідданість, виявлені під час захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України в умовах воєнного стану, вірність Українському народові – Орденом “За мужність” ІІІ ступеня нагороджено Кузнецова Юрія Євгенійовича – лікаря Ізюмської центральної міської лікарні ікони Піщанської Богоматері. Щиро вітаємо Юрія Євгеновича з заслуженою нагородою.

Права громадян щодо сплати за житлово-комунальні послуги в умовах воєнного стану

This gallery contains 1 photo.

Проблемне питання

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (далі – Уповноважений) надходять звернення громадян, у тому числі від внутрішньо переміщених осіб, та осіб, які тимчасово перемістилися за кордон, про надання роз’яснень з питань оплати за житлово-комунальні послуги, якщо вони не проживають у будинку (квартирі), у зв’язку із його пошкодженням (руйнацією) або
його знаходженням на тимчасово окупованій військами російської федерації територіях України.
В окремих своїх зверненнях громадяни повідомляють, що після залишення своїх помешкань вони відповідно припинили оплачувати комунальні послуги.
Під час моніторингу засобів масової інформації Уповноваженим виявлено повідомлення, що деякі громадяни, в яких повністю зруйноване (пошкоджене) внаслідок бойових дій житло, продовжують отримувати платіжні документи на сплату комунальних послуг.

Нормативно-правова база

 1. Закони України:
  «Про житлово-комунальні послуги» від 9 листопада 2017 року № 2189-VIII
  (далі – Закон № 2189)

  «Про внесення зміни до пункту 10-2 розділу XIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про виконавче провадження» щодо зупинення виконання рішень про стягнення з фізичної особи заборгованості за житлово-комунальні послуги у період дії воєнного стану» від 27 липня 2022 року № 2456-IX
  (далі – Закон № 2456)
 2. Постанови Кабінету Міністрів України:
  від 5 березня 2022 р. № 206 «Деякі питання оплати житлово-комунальних послуг в період воєнного стану» (далі – Постанова № 206)

  від 5 червня 2019 р. № 482 «Про затвердження Порядку здійснення перерахунку вартості послуги з управління багатоквартирним будинком за період її
  ненадання, надання невідповідної якості» (далі – Порядок № 482)
 3. Наказ Міністерства розвитку громад та територій України від 26.03.2022 № 61
  «Про внесення зміни до Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг під час дії воєнного стану в Україні», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 березня 2022 р. за № 360/37696
  (далі – Наказ № 61)

Щодо питання нарахування та оплати житлово-комунальних послуг в період воєнного стану

Відносини, що виникають у процесі надання та споживання житлово-комунальних послуг регулює Закон № 2189.

За вимогами статті 12 Закону № 2189 надання житлово-комунальних послуг
здійснюється виключно на договірних засадах.
Ціна послуги, порядок оплати послуги, права і обов’язки сторін, а також відповідальність сторін за порушення договору є істотними умовами договору про надання житлово-комунальної послуги.
Отже, нарахування та оплата житлово-комунальних послуг здійснюється виходячи з умов договору про надання відповідних послуг, укладеного між споживачем та виконавцем/управителем багатоквартирного будинку, та вимог чинного законодавства.

Щодо нарахування плати за комунальні послуги (послуги з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами) та послугу з управління багатоквартирним будинком споживачам, в яких було зруйновано житло.

У разі якщо житло споживача зруйновано внаслідок ведення воєнних (бойових) дій і, відповідно, комунальні послуги та послуга з управління багатоквартирним будинком з цих причин споживачеві не надаються (не надавалися), плата за ці послуги не нараховується.

Щодо нарахування плати за комунальні послуги (послуги з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами) та послугу з управління багатоквартирними будинками споживачам, що вимушено покинули свої домівки.

Згідно із статтею 7 Закону № 2189 споживач має право на неоплату вартості
комунальних послуг (крім постачання теплової енергії) у разі їх невикористання (за відсутності приладів обліку) за період тимчасової відсутності в житловому приміщенні (іншому об’єкті нерухомого майна) споживача та інших осіб понад 30 календарних днів, за умови документального підтвердження відповідно до умов договорів про надання комунальних послуг.
Таким чином, споживачі, які тимчасово залишили свої домівки, можуть скористатися своїм правом за умови надання виконавцю послуг з централізованого водопостачання та водовідведення, постачання гарячої води, поводження з побутовими відходами заяви та довідки з тимчасового місця проживання, лікування, проходження військової служби, довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
З метою оперативної комунікації, споживачі можуть надсилати відповідні заяви на адресу виконавців за допомогою засобів електронного зв’язку.
Споживачі, які вимушено покинули свої домівки, можуть ознайомлюватися
із процедурою оплати послуг на вебсайтах підприємств (виконавців послуг).
Відповідно до статті 8 Закону № 2189 виконавець комунальної послуги зобов’язаний без додаткової оплати надавати споживачу в установленому законодавством порядку необхідну інформацію про ціни/тарифи, загальну вартість місячного платежу, структуру ціни/тарифу, норми споживання та порядок надання відповідної послуги, а також про її споживчі властивості та іншу інформацію, а також інформувати споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги відповідно до законодавства.
Більшість підприємств (виконавців послуг) передбачають для своїх споживачів можливість користуватися особистим кабінетом, з допомогою якого.

Щодо стягнення заборгованості, нарахування громадянам штрафів чи пені за невчасну оплату комунальних послуг, а також припинення надання таких послуг в умовах воєнного стану.
Постановою № 206 до припинення чи скасування воєнного стану в Україні забороняється:

 • нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість, утворену за несвоєчасне та/або неповне внесення населенням плати за житлово-комунальні послуги;
 • припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг населенню
  у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі.
  Постанова Уряду № 206 застосовується з 24 лютого 2022 року.
  Також Верховною Радою України прийнято Закон № 2456, яким передбачено, що у період дії воєнного стану зупиняється вчинення виконавчих дій у виконавчих провадженнях з виконання рішень про стягнення з фізичної особи заборгованості за житлово-комунальні послуги в територіальних громадах, можна слідкувати за усіма процесами, що відбуваються з рахунками, оплачувати та завантажувати історію оплат, сформувати довідку про стан особового рахунку, оформити розсилку електронних квитанцій та дізнатися про те, як здійснюється нарахування за надану послугу.

Важливо!

Положення статті 7 Закону № 2189:

 • не поширюється на випадки коли у споживача наявні прилади обліку води,
  оскільки у такому випадку обсяг спожитих послуг з централізованого водопостачання та постачання гарячої води фіксується згідно із показниками приладів обліку (відповідно і нараховується оплата за ці послуги). При цьому, наказом № 61 внесено зміни до Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, визначивши особливості розподілу комунальних послуг під час дії воєнного стану в Україні, зокрема застосування коригуючого коефіцієнту, що враховує зміну споживання та надання комунальних послуг в населеному пункті на період дії воєнного стану;
 • не стосується послуги з постачання теплової енергії, оскільки навіть при відсутності споживача у приміщенні, його домівка (житлове приміщення чи квартира) опалювалися (послуга з постачання теплової енергії надавалася);
 • не стосується послуги з управління багатоквартирним будинком, оскільки оплачуючи дану послугу власники (співвласники) беруть участь в утриманні спільного майна, що їм належить, та зобов’язанні згідно із законодавством відшкодовувати витрати, пов’язані з утриманням багатоквартирного будинку.
  Споживачі послуг з управління багатоквартирними будинками мають оплачувати ці послуги, якщо вони фактично надаються управителем для відповідного
  будинку.
  Якщо ж послуга з управління багатоквартирним будинком надавалася невідповідної якості (не в повному обсязі), управитель зобов’язаний здійснити споживачам перерахунок розміру плати на умовах та у строки, визначені Порядком № 482.
  За наявності спірних питань необхідно звертатися безпосередньо до виконавця послуги/управителя багатоквартирного будинку (сторони договору про надання відповідної послуги) або ж органу місцевого самоврядування, на території якого надаються ці послуги.

Щодо стягнення заборгованості, нарахування громадянам штрафів чи пені за невчасну оплату комунальних послуг, а також припинення надання таких послуг в умовах воєнного стану.
Постановою № 206 до припинення чи скасування воєнного стану в Україні
забороняється:

 • нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість, утворену за несвоєчасне та/або неповне внесення населенням плати за житлово-комунальні послуги;
 • припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг населенню
  у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі.
  Постанова Уряду № 206 застосовується з 24 лютого 2022 року.
  Також Верховною Радою України прийнято Закон № 2456, яким передбачено, що у період дії воєнного стану зупиняється вчинення виконавчих дій у виконавчих провадженнях з виконання рішень про стягнення з фізичної особи заборгованості за житлово-комунальні послуги в територіальних громадах, розташованих у районах проведення воєнних (бойових) дій, або які перебувають чи перебували у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) відповідно до переліку, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, або якщо стягнення за житлово-комунальні послуги здійснюється щодо нерухомого майна, яке є місцем постійного проживання такої фізичної особи і було знищено або пошкоджено внаслідок воєнних (бойових) дій.

Роз’яснення Уповноваженого підготовлено на основі отриманої від Міністерства розвитку громад
та територій України інформації.

Телефони аварійно-диспетчерських служб комунальних підприємств міста Ізюм

This gallery contains 1 photo.

Повідомляємо, що в місті Ізюм працюють аварійно диспетчерські служби комунальних підприємств:

КП «Благоустрій міста Ізюм»: +380669909918

Ізюмське комунальне виробниче водопровідно-каналізаційне підприєиство: +380661094344

В Ізюмі продовжують підключати до опалення багатоквартирні будинки

This gallery contains 1 photo.

В місті Ізюм Ізюмське КП «Теплових мереж» запустило котельню на проспекті Незалежності, що дало змогу надати тепло в 22 багатоквартирних будинки художню школу та дитячі садочки у цьому районі. Нагадуємо, що на минулому тижні вже було запущено 35 будинків.

Як повідомив директор ІКПТМ Володимир Золотарьов, в місті Ізюм наразі опалюється 57 багатоквартирних будинків, що становить 92% від запланованої кількості. Також, запрацювало 6 котельнь з 9 можливих до запуску, 3 з яких будуть включені у найближчий час.

Наразі ведуться роботи по підключенню теплопостачання на багатоквартирний будинок за адресою вул. Софійська.

Ізюмське КП «Теплових мереж» разом з КП «Благоустрій міста Ізюм» перевіряють систему теплопостачання, усувають пориви та проводять інші відновлювальні роботи на цих будинках.