Згідно із наказом Департаменту культури і туризму ХОДА №125 від 15.12.2022 р. Зразковому аматорському хореографічному колективу «Імідж-клас» підтверджено звання «зразковий»!
Нагадаємо, що оцінка майстерності колективу відбувалась дистанційним шляхом – колектив на початку минулого року зробив відео запис своїх виступів та надіслав журі на оцінку. І от, нарешті, маємо результат – підтвердження почесного звання!
Вітаємо вихованців колективу та їхню керівницю Олесю Білягу! Бажаємо натхнення, сил та успіхів!
На початку весни 2023 року розпочала роботу Харківська регіональна психологічна служба, організована у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я, ініційованої першою леді України. За словами Олени Зеленської, обрали саме Харківську область, бо на її територіях, що перебували під окупацією, є колосальний запит на психосоціальну підтримку.
«Люди жили в жахливих умовах інформаційної ізоляції, часто без їжі і води. Люди не жили — виживали, втрачаючи близьких, ховаючи їх у дворах власних домівок. Можна лише уявити, що коїться з психікою, якщо ворог контролює не лише твою територію, а й тебе безпосередньо, з родиною та дітьми. А якщо при цьому знущається, катує, гвалтує?», — зазначає вона.
Місія новоствореної Харківської регіональної психологічної служби — допомогти людям впоратися з психологічними проблемами, подолати психологічні розлади, відновити психічне здоровʼя.
Харківська психологічна служба працює, як регіональний хаб, фахівці якого надають допомогу у Харкові та громадах області, куди виїжджають мобільні групи психологів та спеціалістів психосоціального супроводу. Працівники служби зізнаються, що звернень безпрецедентно багато.
Для того, щоб процес призначення рецептурних ліків став більш простим та ефективним, в Україні буде впроваджено електронний рецепт на всі рецептурні ліки.
До того ж цифровий інструмент дозволить посилити контроль за відпуском рецептурних ліків у аптеках. Адже виключно медичний спеціаліст може підібрати безпечне та ефективне лікування, а також запобігти можливим негативним наслідкам самолікування.
Рішення буде впроваджуватися поступово з можливістю використання паперових рецептурних бланків. При цьому задля своєї зручності саме пацієнт зможе обрати, за яким рецептом він бажає придбати ліки в аптеці – електронним чи паперовим.
Е-рецепт пошириться на всі зареєстровані в Україні лікарські засоби, що підлягають відпуску за рецептом лікаря, та які пацієнт купує за власні кошти.
При цьому МОЗ не розширює та не змінює перелік рецептурних ліків. Тобто всі ті ліки, що і раніше підлягали відпуску за рецептом лікаря, відтепер можна буде придбати зокрема і за е-рецептом.
Саме тому важливо завчасно перевірити інструкцію лікарських засобів, які ви вживаєте, та якщо вони рецептурні – подбати про отримання відповідного рецепта у свого лікуючого лікаря у квітні для того, щоби надалі безперешкодно та правомірно придбати ліки за рецептом в аптеці.
Виписати рецепт можуть лікарі усіх спеціальностей державних, комунальних чи приватних клінік, або ж лікар-ФОП.
Під час огляду лікар сформує електронне призначення, вказавши діючу речовину, дозування, тривалість курсу та інструкції з прийому ліків.
А у разі, якщо ви маєте гостре чи хронічне захворювання або потребуєте продовжити лікування чи профілактику, електронний рецепт на потрібні ліки можна буде отримати дистанційно, звернувшись до свого сімейного лікаря доступним засобом звʼязку. Для цього в системі попередньо обовʼязково має бути зафіксований діагноз та призначення від лікуючого лікаря. Так призначення ліків завжди будуть доступні у вашому смартфоні.
Водночас якщо ви чи ваші близькі не маєте мобільного телефону, лікар зможе зробити вам призначення на паперовому рецептурному бланку. Так ви зможете отримати рецепт на ліки у будь-якого лікаря та погасити його у будь-якій аптеці у зручний для вас спосіб.
На сьогодні електронний рецепт є одним із найпоширеніших електронних медичних інструментів в Україні.
Портал «Знаїмо» створено за ініціативи першої леді Олени Зеленської в межах реформи системи шкільного харчування.
На сторінці можна знайти рекомендації для освітян, батьків та дітей щодо раціону і корисного харчування. Через широкомасштабне вторгнення окупантів, освітній процес перевели в дистанційну форму. Тому на порталі з’явилися поради щодо правильного харчування школярів вдома.
«Повномасштабне вторгнення дещо призупинило нашу реформу, однак ворогу не зупинити життя: педагоги працюють, а наші діти вчаться. А це означає, що ми не маємо права нехтувати їх здоров’ям. Тож цьогоріч тема здорового харчування буде однією з пріорітетних у нашій роботі», – зазначила перша леді Олена Зеленська.
На порталі «Знаїмо» у підрозділі «меню» є технічні карти багатьох шкільних страв. Тому батьки можуть порівняти їх з тим, що готують у їх школі.
Шановні працівники житлово-комунального господарства та побутового обслуговування міста Ізюм!
Прийміть найщиріші привітання з професійним святом!
Цей день – це вияв поваги до людей, які своєю працею створюють затишок і комфорт в наших домівках. Ви герої, які відновлюють наше місто і в день, і в ночи, у мирний час та зараз під обстрілами.
Ви обрали нелегку, але дуже важливу роботу – в такий тяжкий час для всіх нас, для всієї країни, ви героічно відновлюєте комунікації, даєте людям тепло, газ, воду, електрику, робите місто чистішим.
Шановні комунальники! Від всієї ізюмської громади дякую вам за те, що комунальна галузь міста Ізюм працює і разом зробимо, щоб забезпечити належний рівень обслуговування містян.
Добробут нашого міста – це ваша заслуга та наша загальна перемога.
Багато, хто з вас зустрічає цей святковий день на своєму робочому місці – така специфіка вашої роботи. Тож щиро бажаю вам міцного здоров’я, щастя, благополуччя і успіхів в нелегкій, але такій потрібній людям справі!
Американський благодійний фонд Global Empowerment Mission, засновник Michael Capponi, надав гуманітарну допомогу в розмірі 1440 сімейних продуктових наборів для жителів міста Ізюм
Налагоджуємо довготривалу співпрацю з надання допомоги жителям району та області на майбутнє.
Висловлюємо подяку директору представництва GEM UA Андрій Негрич, Потравний Володимир та Левітас Артем.
«Час ставати у стрій!» – командир Окремого 416-го стрілецького батальйону Сергій Савченко звернувся до жителів Харківщини
В регіоні триває залучення громадян до лав Збройних Сил України.
«Хочу звернутися до чоловіків Харківської області. Вставайте з диванів! Досить обговорювати проблеми держави у ресторанах, торгових центрах, де ви проводите вільний час. Не потрібно ховатися. Ви не від військкоматів ховаєтеся, а від своїх родин, які ви повинні захищати. Погляньте, хто зараз стоїть у строю. Люди йдуть, їх сюди не тягнуть, вони самі долучаються до Збройних сил України і стають на захист держави, бо розуміють – крім нас цього не зробить ніхто.
Якщо ви вважаєте себе чоловіком, воїном – робіть так, щоб ваші знання в будь-якій сфері діяльності знадобилися для захисту держави. Крім нас ніхто не вижене кацапську орду. Тільки ми з вами це зробимо».
Для охочих долучитися до лав ЗСУ діє «гаряча лінія». За номером 0-800-300-441 фахівці нададуть будь-яку інформацію про мобілізацію, порядок вступу до армії або проконсультують щодо даних особистого військового обліку.
Дзвінки приймаються з 09:00 до 18:00. «Гаряча лінія» діє на території Харківської області та є безкоштовною.
У бюджеті на 2023 рік закладено 1,43 млрд грн на закупівлю «пакунків», а також на надання грошової компенсації родині за невикористані пакунки.
«Пакунок малюка» – одна з затребуваних новацій для родин, які стають батьками. З 1 січня по 15 березня 2023 року разом було видано 7 тис пакунків. Залишки на складах у регіонах станом на сьогодні складають ще 14,7 тис. Тобто з поточним рівнем використання в обсязі 3,5 тис пакунків на місяць їх вистачить ще на понад 4 місяці.
Початок тендеру на закупівлю «пакунків малюка» заплановано на кінець березня – з тим, щоб вже до кінця квітня підписати договір з майбутнім постачальником, який переможе у тендерній процедурі.
Протягом січня-лютого Міністерство соціальної політики зібрало потребу з регіонів щодо того, яка кількість «пакунків малюка», орієнтовно, буде необхідна у 2023 році, підготувало документацію для проведення тендеру та найближчими днями оголосить відповідний тендер.
Таким чином, у Міністерства соціальної політики і майбутнього постачальника є достатньо часу, аби забезпечити всі заклади охорони здоровʼя достатньою кількістю нових пакунків.
Спостерігається стійка тенденція до того, що батьки новонародженої дитини все частіше обирають не “пакунок малюка”, а грошову компенсацію за нього. Зокрема, протягом 2022 року 154 тис родини (тобто 74% всіх батьків) обрали саме не пакунок, а гроші. В поточному році тенденція лише посилюється: з 40,5 тис родин 33,5 тис родин обрали саме грошову виплату (а це – вже 82%).
Це може пояснюватись більшою потребою родин саме у грошах, або ж тим, що батьки готуються заздалегідь до народження дитини та вже мають всі необхідні речі.
У звільненому Ізюмі на Харківщині комунальники розбирають встановлені під час окупації російські блокпости, а найближчим часом міська рада влаштує велику весняну толоку. Обіцяють навіть квіти висадити. Аби люди, які повертатимуться додому з евакуації, побачили, як понівечений обстрілами Ізюм знову починає жити. Дивитись репортаж
Наразі проводиться робота щодо поновлення приміських автобусних маршрутів на території Ізюмського району.
Крім того, в регіоні готуються до проведення ремонту дорожнього покриття. Підрядні організації закупили будматеріали. Роботи мають розпочати за сприятливих погодних умов. Це дозволить розширити транспортне сполучення на деокупованих територіях.
«Опрацюйте, будь ласка, маршрути. Ми зараз приступаємо до ремонту дороги. Як дозволять погодні умови – роботи розпочнуться», – наголосив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.
Уже частково відновлено транспортне сполучення на Вовчанському напрямку. З Харкова люди можуть дістатися смт Старий Салтів, а звідти до Вовчанська. Про це розповів начальник Управління транспорту Харківської ОВА Володимир Наконечний.
«Неможливо зараз поновити сполучення із Дворічною, бо не дозволяє безпекова ситуація. На інших напрямках ми плідно співпрацюємо із «Укрзалізницею». Там, де є можливість запуску електричок, ми здійснюємо підвіз пасажирів до залізничних станцій», – розповів Володимир Наконечний.
За даними Управління транспорту, на деокупованих територіях відновлюються старі маршрути або створюються принципово нові відповідно до запитів населення та органів місцевого самоврядування.