527 переглядiв

Валерій Марченко: «ГОЛОВНИЙ ПРІОРИТЕТ У РОБОТІ – ВИПРАВДАТИ ДОВІРУ КОЖНОГО ЖИТЕЛЯ ІЗЮМСЬКОЇ ГРОМАДИ»

Фото до звіту

Шановні жителі Ізюмської міської територіальної громади!

Минув рік після того, як у 2020 році ви вдруге довірили мені почесну місію – управління Ізюмською громадою. Традиційно, наприкінці кожного року я звітую перед вами про результати своєї діяльності на посаді Ізюмського міського голови. На жаль, пандемія коронавірусу, яка охопила світ у 2020 році та нині досі не вщухає, та пов’язані з нею карантинні обмеження, не дозволяють провести його як зазвичай – у міському Палаці культури для широкої аудиторії. Аби не порушувати традицію свого щорічного звітування, вирішено зробити його у друкованому та онлайн форматах у засобах масової інформації і мережі Інтернет.

Ви знаєте, що головне моє переконання – це працювати з турботою про кожну людину. Тому головним пріоритетом для мене особисто та для всієї моєї команди є життя і здоров’я кожного жителя нашої великої родини – Ізюмської громади. Тож розпочну з найголовнішої сфери життєдіяльності на сьогодні – МЕДИЦИНИ.
Не секрет, що лікарі першими відчули на собі тягар пандемії. Тому сьогодні сфера медицини та охорони здоров’я знаходиться у пріоритеті місцевої, обласної та державної влади.
КНП «Центральна міська лікарня Піщанської Богоматері» було внесено до Переліку закладів охорони здоров`я, що визначені для госпіталізації пацієнтів з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом.
З міського бюджету виділялись і виділяються до нині кошти, аби повністю забезпечити лікарів всіма необхідними засобами захисту, медикаментами та обладнанням для боротьби з коронавірусом.
Працюємо також на покращення умов праці медичного персоналу та умови прийому пацієнтів.
В цьому році Ізюмська міська територіальна громада прийняла участь в обласному конкурсі «Ефективна медицина в громаді». В рамках реалізації цього мініпроєкту комунальне некомерційне підприємство Ізюмської міської ради “Центральна міська лікарня Піщанської Богоматері” придбало сучасний палатний рентгенівський діагностичний апарат з системою візуалізації стану пацієнта та датчиками вітальних функцій.
В рамках програми Президента України “Велике будівництво” Ізюмська лікарня отримала сучасний комп’ютерний томограф. Для розміщення діагностичної апаратури виділено спеціальне приміщення, ремонт якого здійснено відповідно до встановлених санітарних вимог.
Автопарк Ізюмського відділення екстреної медичної допомоги Комунального некомерційного підприємства Харківської обласної ради «Центр екстреної медичної допомоги та медицині катастроф» поповнився новими повнопривідними автомобілями марок Ford та Volkswagen типу «В», які розроблено та обладнано для транспортування пацієнтів, здійснення основного медичного догляду та нагляду за ними. Машини закуплено за кошти обласного бюджету.
Міська влада повсякчас знаходиться на сторожі здоров’я жителів Ізюмської громади, і особливо в останні два роки, коли і в країні, і у світі панує пандемія через COVID-19.
Попри забезпеченість Ізюмської лікарні кисневими концентратами та ліками, медичний заклад не може витримати великої кількості хворих, тому єдиним способом уникнення такої ситуації є вакцинація. Тож постійно і системно працюємо над питанням щеплення від коронавірусу. Ведеться профілактична робота, практично з кожним, щодо необхідності вакцинування. Роз’яснюємо, інформуємо, декого багато разів. І люди розуміють, задають питання, консультуються і врешті приймають правильне цивілізоване рішення про необхідність щеплення від COVID-19.
Хочу повідомити, що на сьогоднішній день в Ізюмській громаді вакциновано більше 40 відсотків населення. Кампанія з боротьби проти поширення COVID-19 продовжується. До слова, у приміщенні КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги міста Ізюм” міській амбулаторії загальної практики-сімейної медицини №1 за адресою: вул. Покровська,34, працює Центр масової вакцинації від COVID-19, а на залізничному вокзалі та у торговому центрі «Новый век» на центральному ринку – мобільні пункти вакцинації, де кожен охочий має змогу отримати щеплення від небезпечної хвороби.
Запевняю, що міська влада робить все можливе, аби медична галузь Ізюмської громади у важких умовах сьогодення працювала стабільно.

Стабільність роботи будь-якої сфери життєдіяльності нашої громади безумовно залежить від її ФІНАНСОВОЇ СКЛАДОВОЇ. Хочу зазначити, що незважаючи на пандемічну ситуацію через COVID-19, затверджений бюджет Ізюмської міської територіальної громади за 11 місяців поточного року за рахунок надходжень до загального фонду по податках і зборах виконано в сумі 187,8 млн. грн., або на 118%. В порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшились на 34,7 млн. грн. Загальна сума перевиконання міського бюджету за 11 місяців поточного року склала 40 млн. грн. Ці кошти в першу чергу були направлені на захищені статті витрат (зокрема, на енергоносії у зв’язку із дорожчанням ціни на газ), а також на видатки, які не могли бути передбачені при формуванні та затвердженні бюджету Ізюмської громади на 2021 рік, а саме: на проведення ремонтних робіт у закладах освіти, культури, медицини та спорту, на ремонт та утримання доріг, на соціальний захист незахищених верств населення громади тощо.
Обсяг міжбюджетних трансфертів в загальній сумі надходжень до міського бюджету склав 150,1  млн. грн. Кошти були спрямовані на підвищення якості інклюзивного навчання в освіті, на житлово-комунальні та соціальні потреби жителів Ізюмської громади.

Тепер про ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО ТА БЛАГОУСТРІЙ, які є принципово важливими для життєдіяльності нашої громади. Карантин карантином, а треба продовжувати розвиватись та працювати, створювати комфортні умови для проживання ізюмчан.
У 2021 році на капітальний ремонт автомобільних доріг по вулицях Київська, Лермонтова, провулку Толстого та частково вулиці Гоголя з державного бюджету виділено майже 7 млн. грн. На обслуговування та проведення поточного ремонту автомобільних доріг з місцевого бюджету виділено 2,6 млн. грн. Спеціалізованим транспортом поточний ремонт зроблено на вулицях Залікарняна, Народна, Крем’янецький квартал, Ентузіастів, Харківська, Генерала Недбайла, Володимира Беcкорсого, Гостинна, Заводська, Пролетарська, Московська, Донця-Захаржевського, Хлібозаводська, Суходольська, проспект Незалежності та інших.
Поруч з ремонтом та утриманням дорожньої інфраструктури проводяться роботи з покращення стану об’єктів благоустрою, утримання мереж вуличного освітлення, належного стану вулиць та зелених насаджень. На це з міського бюджету виділено 9,6 млн. грн.
Крім того, з місцевого бюджету були виділені кошти на виготовлення проєктно-кошторисної документації, проведення робіт по будівництву, капітальному та поточному ремонту будівель та споруд на суму 2,5 млн. грн.
Підсумовуючи зроблене у житлово-комунальній сфері, скажу, що 2021 рік через пандемію був непростим, але міська влада по максимуму створювала комфорт для жителів Ізюмської громади.

Іще одна важлива сфера життєдіяльності, яка змушена була адаптуватися до умов карантину – ОСВІТА. У зв’язку з епідеміологічною ситуацією, що склалася в Україні, з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби, з ІІ семестру 2020-2021 навчального року заняття у закладах освіти частково відбувалися з використанням технологій дистанційного навчання відповідно до навчальних планів. Незважаючи на те, що ізюмські освітяни лише нещодавно зіткнулися з використанням такої технології, вони швидко опанували та гідно впорались з нею.
Так, у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад переможцями стали 89 учнів, в обласних та всеукраїнських конкурсних етапах посіли 31 призове місце, медалями «За високі досягнення у навчанні» було нагороджено 14 випускників.
Продовжується робота по реформуванню освітньої галузі Ізюмської міської територіальної громади. Так, цього року всі дошкільні навчальні заклади були перейменовані у заклади дошкільної освіти, а загальноосвітні школи та гімназії перепрофільовані у ліцеї.
Зроблені суттєві кроки щодо фінансового забезпечення та поліпшення матеріально-технічної бази закладів освіти. Одною з найбільших статей видатків місцевого бюджету є видатки на утримання закладів освіти, які у 2020-2021 навчальному році становили 105,4 млн. грн., що майже на 26 млн. грн. більше ніж у 2019-2020 навчальному році.
Звичайно, першочерговим завданням є продовження підготовки закладів загальної середньої освіти до роботи в умовах «Нової української школи» і насамперед – продовження створення нового освітнього простору. Для забезпечення якісної сучасної та доступної загальної середньої освіти у 2021 році було виділено кошти у сумі більше 45 млн. грн., у тому числі кошти з місцевого бюджету – майже 14 млн. грн.
Постійна увага приділяється комплексним роботам із забезпечення модернізації приміщень закладів освіти. На виконання капітальних та поточних ремонтів у закладах освіти було виділено майже 34 млн. грн., з них залучені кошти складають близько 21 млн. грн., з місцевого бюджету – майже 14 млн. грн.
В ліцеї №6 завдяки співпраці з Північною екологічною фінансовою корпорацією НЕФКО (Фінляндія) триває капітальний ремонт з впровадження заходів по енергозбереженню та енергоефективності.
В ліцеї №2 продовжується повний комплекс робіт із енергомодернізації згідно з Програмою Президента України «Велике будівництво» – цей об’єкт є яскравим прикладом співпраці державної, обласної та міської влади.
Завдяки підтримці Німецького банку KfW через Український фонд соціальних інвестицій в рамках проєкту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури» проведено капітальний ремонт в дитячому садочку №16: замінено вхідні двері та застарілі вікна на металопластикові енергозберігаючі.
В рамках програми «Безпечне місто» за кошти обласного бюджету в ліцеях №1 та №4 встановлено камери спостереження. У подальшому планується встановити камери спостереження у всіх навчальних закладах Ізюмської громади.
В ліцеї №12 капітально відремонтовано покрівлю. На це з обласного та місцевого бюджетів було виділено трохи більше мільйона гривень.
До того ж, Ізюмською міською радою фінансуються такі освітні програми – «Комплексна програма розвитку освіти міста Ізюм на 2019-2023 роки», «Програма «Шкільний автобус» Ізюмської міської об’єднаної територіальної громади на 2020-2022 роки» та міська програма «Організація перевезення учнів на міських автобусних маршрутах на 2019-2022 роки», завдяки якій учні можуть їздити у міському громадському транспорті за 50-відсотковим пільговим тарифом.
Обіцяю, що й надалі міська влада буде робити все можливе для модернізації освітньої складової Ізюмської громади, аби наші діти отримували якісні знання, а педагоги працювали в комфортних умовах.

Пандемія, безумовно, наклала відбиток і на роботу КУЛЬТУРНОЇ ГАЛУЗІ Ізюмської громади. При цьому показово, що нові серйозні виклики, пов’язані з карантинними обмеженнями, майже не вплинули на процес продовження якісного надання освітніх послуг у мистецьких закладах – художній та музичній школах та надання послуг у сфері культури – музеї, клубних та бібліотечних закладах.
Дещо була зменшена кількість проведення загальноміських повномасштабних заходів в офлайн-режимі, які було замінено на заходи в онлайн-форматі. Але традиційно з проведенням концертних програм в закладах культури пройшли Міжнародний жіночий день 8 Березня, День міста Ізюм, День захисників і захисниць України. Не зважаючи на пандемію, з обов’язковим дотриманням необхідних санітарних норм відзначено повномасштабне свято на Центральній площі міста, присвячене 30-річчю незалежності України.
Продуктивним 2021 рік став для міських бібліотек, які увійшли до числа переможців нової програми від Українського інституту книги. Як результат, отримано 872 нових примірники різножанрової літератури для читачів різного віку.
Фестивально-конкурсний напрямок роботи відбувався в онлайн та офлайн форматах, здобутки вихованців – 115 призових місць, з яких 44 – перші.
Вже кілька років поспіль Ізюмська міська територіальна громада приймає участь в обласному конкурсі «Разом у майбутнє». За результатами конкурсного відбору у 2021 році в місті впроваджується мініпроєкт «Відео студія «Нове покоління» для виробництва відеоконтенту місцевого та регіонального значення» з необхідним професійним обладнанням на базі Палацу молоді та підлітків «Залізничник».
Поточних та косметичних ремонтів на об’єктах культури проведено на суму більше ніж на 2 млн. грн., серед них – частковий капітальний ремонт конструкцій будівлі КДК «Спартак», поточний ремонт вбиральні художньої школи, дрібні поточні ремонти в приміщеннях закладів культури.

Початок 2021 року, як вже стало традиційно, відзначився ПІДТРИМКОЮ МОЛОДИХ ТАЛАНТІВ міста присудження іменних стипендій міського голови. 12 найкращих представників учнівської молоді в освітній, мистецькій та спортивній номінаціях щомісячно до кінця року отримують по 500 грн.
Незважаючи на карантинні обмеження через коронавірус, впродовж року для дітей та молоді проводились різноманітні тематичні та національно-патріотичні заходи, серед яких – конкурс молодіжного волонтерства «Я – громада», Міжнародна волонтерська акція до Всесвітнього дня прибирання, змагання з мотоспорту, тренінги у рамках проєкту «Сила: Єднання через спільні дії молоді» тощо.
Сформовано новий склад Молодіжної ради при Ізюмській міській раді.

Багатим був рік і на СПОРТИВНО-МАСОВІ ЗАХОДИ. Був проведений вже традиційний легкоатлетичний пробіг «Izyum Run», присвячений Дню фізичної культури і спорту України, відкрита ліга з мініфутболу серед аматорських команд, загальноміська спартакіада, в якій брали участь 10 збірних команд підприємств, установ та організацій громади. Цього року стартував відкритий Чемпіонат Ізюмського району з футболу серед аматорських команд «IZYUM-CUP». В селі Бабенкове вперше пройшли змагання з екстремального мотоспорту «Hard Enduro Izyum White Hills».
Радують і досягнення юних спортсменів – вихованців ДЮСШ імені Володимира Ткаченка. Трьом вихованцям школи присвоєно спортивний розряд «Кандидат у майстри спорту України», чотирьом – перший, одному – другий та дванадцяти – третій спортивний розряд, 68 учнів виконали нормативи юнацьких розрядів.
Влітку проведено косметичний ремонт спортивної зали та допоміжних приміщень спортивного комплексу «Локомотив», а восени за бюджетні кошти придбано та встановлено там нове електронне табло.
В Чемпіонаті Харківської області з футболу серед аматорських команд сезону 2021 року, який тривав з травня по жовтень, футбольний клуб «Крем’янець» посів призове ІІІ місце.
На жаль, через карантин вже другий рік поспіль не було можливості для функціонування дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «Байдиківка». Але з міського бюджету виділялись кошти (торік більше 400 тис. грн., цього року майже 130 тис. грн.) для облаштування та проведення поточного ремонту корпусів, благоустрою прилеглої території.

Постійно на контролі міської влади знаходиться СОЦІАЛЬНА СКЛАДОВА розвитку громади. На виконання заходів міських програм протягом 2021 року з міського бюджету використано майже 3,8 млн. грн. Кошти спрямовувалися на матеріальну допомогу людям різних категорій населення, які опинилися в тяжких життєвих обставинах, на пільгове перевезення автомобільним та залізничним транспортом, на компенсаційні та пільгові витрати тощо.
За підтримки Німецького банку KfW через Український фонд соціальних інвестицій з метою забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб в місті по вулиці Замостянській,3 тривають роботи з реконструкції нежитлової будівлі в житлову.
В рамках проєкту “Зміцнення ресурсів для сталого розвитку приймаючих громад на сході України” за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ комп’ютерною та побутовою технікою, меблями облаштовано управління соціального захисту населення, відділення територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та міський центр соціальних служб для сім’ї дітей та молоді. Завдяки участі у цьому проєкті з’явилась можливість поліпшити умови праці співробітників, а також розширити спектр соціальних послуг, покращити їх якість та умови надання, провести навчання працівників з підвищення професійних компетенцій.

З метою створення належних умов для отримання АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ жителями громади Ізюмська міська рада підписала Угоду про партнерство з Проєктом “U-LEAD з Європою”, що фінансується Європейським Союзом та реалізується на замовлення Шведського агентства міжнародного розвитку. Впродовж року тривала співпраця з координаторами цього проєкту і, нарешті, не дивлячись на перешкоди, які були обумовлені впровадженням карантиних заходів, у березні 2021 року відчинило двері оновлене робоче місце адміністратора у селі Кам’янка. Два віддалених робочих місця адміністратора працюють у селах Бригадирівка та Левківка.
ЦНАП також отримав м’які меблі для сектору очікування та комп’ютерну техніку для облаштування місця самообслуговування відвідувачів.
У переліку послуг, які надаються через ЦНАП, більше 50 мають соціальний характер. З метою створення сучасних, зручних та комфортних умов облаштовано приміщення по вулиці Соборній,54 – зроблено ремонт та отримано меблі та техніку.
Розповів лише про основну частину зробленого за 2021 рік. Насправді ж, обсяг виконаних робіт та корисних справ на благо жителів нашої громади значно більший. Просто в рамках одного виступу все неможливо перерахувати.

Наприкінці хочу зупинитись на ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ЗМІНАХ, що відбулися минулого року. Згідно з Постановою Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» місто Ізюм стало центром новоутвореного Ізюмського району, до якого увійшли 8 територіальних громад. До того ж, в рамках реформування місцевого самоврядування та процесу децентралізації наприкінці 2020 року рішенням сесії Ізюмської міської ради було створено Бригадирівський та Левківський старостинські округи. До складу Ізюмської міської територаільної громади увійшли села Бабенкове, Бригадирівка, Федорівка Бригадирівського старостинського округу та села Левківка, Глинське, Забавне, Іванівка, Іскра, Крамарівка, Рудневе, Пимонівка Левківського старостинського округу. Для покращення інфраструктури в цих округах треба проводити чимало роботи, адже деякі об’єкти знаходяться в дуже занедбаному стані. Але при належній фінансовій спроможності міського бюджету та ефективному використанні у подальшому наявного природно-ресурсного потенціалу поступово будемо проводити ремонти доріг, шкіл, терцентрів та клубів для дозвілля селян. Бо головна мета, яка завжди стоїть перед міською владою, – створення умов для якісного та безпечного середовища життєдіяльності населення усієї Ізюмської міської територіальної громади.
І щоб не казали злі язики, Ізюмська громада розвивається у позитивному напрямку у всіх сферах життєдіяльності. Запевняю, що ви ніколи не почуєте від мене обіцянок про «повітряні замки», брехні та брудних розповідей про інших людей. Твердо вірю, що і ви не дозволите іншим казати відверту неправду про наші з вами здобутки. Переконаний, що життя і наш спільний досвід розставить все на свої місця. Знаю, що конкретні справи і результати є найкращим підтвердженням чи спростуванням будь-яких слів.
Приємно відзначити, що за даними Регіонального центру економічних досліджень та підтримки бізнесу Ізюмська міська територіальна громада увійшла у п’ятірку 20-ти кращих громад Харківщини.
Розроблена Стратегія розвитку Ізюмської міської територіальної громади на 2021-2027 роки. Над нею ретельно працювали консультанти з соціально-економічного та стратегічного планування Українського Фонду соціальних інвестицій та робочої групи з представників громадських організацій, бізнесу, влади, бюджетних установ та активні громадяни всіх населених пунктів Ізюмської громади.

Хочу поділитися ПЛАНАМИ НА МАЙБУТНЄ. Заздалегідь скажу, що це лише невеликий обсяг робіт, над якими будемо працювати у 2022 році.
Почну з міського парку. У минулому році була відремонтована його центральна частина. Все було зроблено по-сучасному, зі смаком: центральна зона та алеї вимощені тротуарною плиткою з різноманітними візерунками, встановлені нові зручні лавочки, урни, красиві орнаментовані ліхтарі. Яскрава фотозона у вигляді червоного серця та реконструйований фонтан стали справжньою окрасою парку. На жаль, цього року роботи з облаштування призупинилися. Але наступного року плануємо продовжити реконструкцію улюбленого місця відпочинку ізюмчан.
Вже розроблена проєктно-кошторисна документація на реалізацію проєкту по забезпеченню водою жителів села Кам’янка. Роботи вже розпочалися. Сподіваюся, що наступного року кам’янчани у своїх оселях матимуть безперебійне постачання якісної питної води.
Плануємо розпочати ремонтні роботи у дитячому садочку «Півник», що по вулиці Сумській. Він зможе розвантажити два мікрорайони міста Піски та Нафтовик, бо наразі там є великі черги до дитсадків №6 та №10, оскільки підростає багато дітей, які потребують кваліфікованого догляду, виховання та навчання. А Ізюмський ліцей №6 завдяки співпраці з НЕФКО стане затишним та теплим. Заходи з енергоефективності сприятимуть покращенню умов навчального середовища для школярів та роботи педагогів.
Також будемо продовжувати брати участь у різних конкурсах, проєктах, залучати іноземні інвестиції для поліпшення інфраструктури Ізюмської громади. Чимало спільних кроків вже було пройдено нами на цьому шляху, чимало зроблено і ще багато належить зробити.
Завдяки злагодженій роботі всіх організацій, управлінь, комунальних підприємств, органів місцевого самоврядування та звичайних громадян ми стабільно розвиваємо Ізюмську громаду. Дякую за розуміння та підтримку Ізюмської громади державним та обласним органам влади. Сподіваюся, що така співпраця в міцному тандемі принесе в подальшому ще більше позитивних результатів.
Сьогодні важко перелічити усі наші здобутки. Багато про що вже встигли забути, призвичаївшись до всього, що маємо. Та запевняю, що й надалі будемо працювати в обраному напрямку в інтересах і на благо людей, для загального добра й благополуччя, намагаючись максимально і в повному обсязі задовольнити потреби, а головне – виправдати довіру кожного жителя Ізюмської громади.
Дорогі мої земляки! Я щиро дякую кожному з вас за довіру, підтримку та допомогу. Вірю, що разом ми крокуватимемо вперед ще не один рік. Попереду у нас чимало завдань. Дорога не буде легкою. Шлях до перемоги завжди тернистий. Проте, я переконаний, що за вашої підтримки ми подолаємо усі труднощі і досягнемо бажаних результатів. Головне – не зупинятись, а рухатись вперед!

Валерій Марченко,
Ізюмський міський голова.