Урядові портали

Як Ізюм підготувався до зимового періоду

Дивитись звернення

Вітаю всіх мешканців громади! Зима цього року буде однією із найважчих в історії нашої країни і нашого міста. Внаслідок військової агресії російських окупантів, більша частина критичної інфраструктури в Ізюмі знищена і її відновлення в короткі терміни неможливо.

Однак, спільними зусиллями представників влади всіх рівнів, міжнародних організацій, благодійних фондів і волонтерів нам вдалося здійснити необхідний комплекс заходів для забезпечення життєдіяльність громади в зимовий період.

Так, станом на 1 грудня 2022 року в Ізюмі підключено до опалення 68 багатоквартирних будинків, що становить більше 100% від запланованої кількості. Цього показника нам вдалося досягти завдяки капітальному ремонту 7 багатоповерхівок по вулицям Київська, 45, 47, 51, і Некрасова, 72, 74, 76, 78, які були пошкоджені обстрілами з боку російських окупантів ще в березні місяці, а тепер вони відновлені і підключені до мережі централізованого теплопостачання.

Наразі ремонтні роботи тривають і підрядні організації, які були залучені з Харкова, планують продовжити будівництво пошкоджених будинків по вул. Григорія Жуковського, 4, 10, та пр. Незалежності, 29, 47, 49.

Також поточні відновлювальні роботи осель ізюмчан проводять працівники КП “Благоустрій міста Ізюм” та волонтерські бригади, а більш ніж 2000 місцевих мешканців, які власними силами ремонтують свої будинки, отримали для цього наявні будівельні матеріали на міському складі гуманітарної допомоги.

З метою забезпечення заходів по енергозбереженню, у багатоквартирних будинках, що мають централізоване опалення по пр. Незалежності, 33а, 46, 48, 48а, 48б, та вул. Софійська, 2а, проводиться заміна розбитих від вибухів вікон на металопластикові. Даний проект реалізовується за підтримки посольства Швейцарії.

Також повну заміну вікон на енергозберігаючі було проведено в ЦМЛ “Піщанської Богоматері”, а наші європейські партнери надають значну гуманітарну допомогу нашому закладу охорони здоров’я – це ліки, медичне обладнання, реанімобілі та інші необхідні речі і приладдя.

З настанням зимового періоду все гостріше постає проблема відсутності громадського транспорту в Ізюмі. Хочу зазначити, що цим питанням міська влада почала займатися з перших днів деокупації нашої громади.

Однак, ситуація з міським транспортом дуже складна. Всі автобуси були умисно розбиті та розграбовані російськими окупантами.

Наразі ми продовжуємо вести перемовини з перевізниками інших громад та представниками асоціацій міст України, запрошуючи їх працювати в Ізюмі.

На сьогодні ФОП «Кругова», у якої вціліла пара автобусів, готова допомогти місту з перевезенням пасажирів і вже займається ремонтом техніки.

Тому орієнтовно з середини грудня в Ізюмі планується запустити перші 2 автобуси.

Вартість проїзду, поки що, залишатиметься такою, якою була до початку тимчасової окупації міста і становитиме 10 грн. 

Також буде частково збережений пільговий проїзд для громадян.

Розуміючи важку соціально-економічну ситуацію в нашій громаді та складні життєві обставини, в яких, на жаль, через війну росії проти України опинилися ізюмчани, міська влада прийняла рішення на період з 1 березня по 31 грудня 2022 року звільнити населення від сплати послуг, що надаються комунальними підприємствами, а саме з управління багатоквартирними будинками та поводження з побутовими відходами, з централізованого водопостачання та водовідведення, а також з централізованого постачання теплової енергії.

І на завершення хочу зазначити, що в Ізюмі, як і по всій Україні відкриваються і функціонують “Пункти Незламності”, і яких можна скористатися послугами обігріву та електроживлення. Інформацію про них ми повідомимо на Офіційному сайті Ізюмської міської територіальної громади.

Отже, якою б важкою не видалася нам зима цього року, я впевнений, що разом, спільними зусиллями ми зможемо подолати будь-які труднощі.

Як би складно нам не було, давайте не забувати про наші Збройні Сили України, які не зважаючи ні на що, героїчно захищають нас при будь-яких умовах.

Давайте будемо гідними їхній жертві і подвигу, а значить гідно переноситимемо всі труднощі допомагаючи і підтримуючи один одного.

Разом Переможемо! Слава Україні!

З повагою, Начальник Ізюмської міської військової адміністрації Валерій Марченко