Урядові портали

28 квітня – День охорони праці

Указом Президента України від 18 серпня 2006 року № 685/200 встановлено День охорони праці, який відзначається щорічно 28 квітня – у Всесвітній день охорони праці. 

Ідея проведення Всесвітнього Дня охорони праці бере початок від Дня вшанування пам’яті працівників, які загинули на роботі. Він вперше був організований американськими та канадськими робітниками в 1989 році. 

У 1996 році Міжнародна організація праці (МОП) приєдналась до ініціативи Міжнародної конференції вільних профспілок про визнання 28 квітня всесвітнім Днем охорони праці. 

З метою просування ідеї культури охорони праці в сучасному суспільстві, розробки заходів щодо зниження рівня смертності на виробництві, створення належних умов праці для людини за принципом пріоритетності її життя та здоров’я за ініціативою Міжнародної організації праці з 2002 року понад 100 країн світу щороку відзначають Всесвітній день охорони праці – 28 квітня.

Основною метою встановлення в Україні Дня охорони праці з 2006 року стало привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання, громадських організацій до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням, вшанування пам’яті осіб, які загинули на виробництві.