29 жовтня 2024 року в вітринному просторі Ізюмської міської дитячої бібліотеки презентовано унікальний виставковий проєкт «ЕСТАФЕТА МИРУ», який було розпочато у 2022 році на Львівщині в рамках ХХ Міжнародного Форуму «Золотий мольберт» за ініціативи історика мистецтва, головного редактора Всеукраїнського освітньо-мистецького часопису «Артклас» Oльги Mихайлюк-Соронович в активній співпраці з головою журі Форуму, викладачем Харківського Ліцею мистецтв Сергієм Гричанком за підтримки Львівської обласної військової адміністрації під егідою Благодійного фонду «Львівська дитяча галерея».
«Хтось в підвалі малював без світла. Багато дітей, які малювали, — це переміщені особи, інші залишилися в Харкові, Миколаєві та інших містах. Вони надсилали нам свої малюнки до Львова, і навіть, якщо вони не дуже доброї якості, ми їх фотографуємо, а потім возимо по різних містах світу», — розповідає Сергій Гричанок, художник з Харкова, який до початку повномасштабної російської агресії викладав образотворче мистецтво в Харківському ліцеї. Війна кардинально змінила його життя та життя його учнів: він був змушений тікати з Харкова і тепер мешкає у Львові, де його та інших переміщених осіб прихистив один з монастирів. Проте не змінилося його захоплення живописом і бажання допомогти юним українцям висловити через малюнок те, що вони переживають у ці важкі часи.
У 2022 році експозиції виставок дитячого мистецтва відбулися у галереях і музеях 16 країн світу, у 2023 році – в США, Ірландії, Ізраїлі, Італії та Малайзії.
За ініціативи Харківської обласної бібліотеки для дітей «Естафета миру» мандрує тепер бібліотеками нашої країни. Завітала вона й в Ізюм. Творчі роботи дітей підкоряють серця дорослих і дітей. Спонукають глядачів до роздумів про добро та зло, згуртовують навколо себе вірних друзів України. Протягом листопада виставку можна переглянути в вітринному просторі бібліотеки.
Мир є і буде завжди актуальним, поки існуватиме людство. Саме тому «Естафета миру» така надважлива й крокує по світу заради щасливого життя.


