Урядові портали

Ізюмчани можуть отримати компенсацію за прихисток ВПО

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 19 березня 2022 року №333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб» власники житла, які прихистили біженців із зони бойових дій чи районів, що перебувають під обстрілами, мають право отримати компенсацію на сплату комунальних послуг.

Відповідно до документу, компенсація за одного проживаючого становить 30 грн за добу, тобто в межах 900 грн за місяць.

Щоб отримати компенсацію, власникам житлових приміщень (або їх законним представникам), які безоплатно розміщують внутрішньо переміщених осіб під час дії воєнного стану, потрібно:

  1. Не пізніше наступного дня за днем розміщення переселенців подати відповідне повідомлення до Управління соціального захисту населення
    Ізюмської міської ради за адресою: Харківська обл., м. Ізюм, вул. Васильківського, буд. 4 (далі – Управління). При собі мати документи, що підтверджують подану інформацію:
  • для власника житла – паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків, документи про власність на житло (оригінали та копії);
  • для особи, яку прихистили – паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи
    (оригінали та копії);
  1. Щомісяця з 1 до 5 числа подавати заявку до Управління щодо кількості днів та кількості людей, які проживали за відповідною програмою.

Для отримання більш детальної консультації з вищезазначених питань, необхідно звертатися до Управління за адресою: Харківська обл., м. Ізюм, вул.
Васильківського, буд. 4, телефон для довідок: (095)3873849