Урядові портали

Обережно — сказ!

Після початку військовихдій на території нашої громади, багато мешканців покинули свої домівки та залишили домашніх тварин. Ми бачимо на наших вулицях велику кількість бездомних тварин, які на жаль можуть контактувати з дикими тваринами та захворіти на сказ.  Джерелом цієї інфекції для людини є собаки, особливо бродячі, кішки,  а з диких тварин – лисиці, вовки, щури, їжаки. Можливе зараження людини і від інших тварин – корів, овець, кіз, свиней, коней, кажанів та ін.

Зараження людини настає внаслідок укусу хворою твариною, а також ослизнення свіжих поранень шкіри і слизових оболонок. Особливо небезпечні укуси в голову, лице, кисті рук.

Тварина стає заразною наприкінці інкубаційного періоду за 3-10 днів до появи перших ознак хвороби і залишається заразною протягом всього періоду захворювання.

Після деокупації нашої громади до лікарів КНП “ЦМЛ Піщанської Богоматері” звернулось 11 постраждалих  від укусів тварин, 5 осіб пройшли або проходять вакцинацію від сказу.

До уваги !

-уникайте контактів з бродячими або дикими тваринами;

-при зміні поведінки домашніх тварин зверніться до ветеринарного лікаря;

-уникайте на вулиці контактів домашніх тварин з бродячими тваринами та не провокуйте їх;

-здійснюйте профілактичну імунізацію домашніх тварин від сказу;

-при укусах чи ослиненні шкірних покривів та слизових оболонок відомою або невідомою твариною негайно зверніться за медичною допомогою, не займайтеся самолікуванням. В КНП “ЦМЛ Піщанської Богоматері” працює рабіологічний кабінет, де вас оглянуть, нададуть рекомендації, та за потребою призначать вакцинацію від сказу. Запам’ятайте, що своєчасна вакцинація запобігає виникненню сказу в 95-99% випадків.

Адміністрація КНП ”ЦМЛ Піщанської Богоматері”