Урядові портали

Обмінялися досвідом відновлення громад: Валерій Марченко зустрівся з мерами м. Лозова та Чугуїв

2 травня Валерій Марченко з робочим візитом відвідав місто Лозову, де його разом з начальницею Чугуївської міської військової адміністрації Галиною Мінаєвою гостинно зустрів Лозівський міський голова Сергій Зеленський. Під час зустрічі мери міст ділилися труднощами по відновленню громад: Ізюмської, яка стала зоною активних бойових дій й потрапила під окупацію. Лозівської, яка зазнала руйнування закладів освіти та культури, які спричинили російські ракети.

Очільники відзначили, таке дружнє спілкування дає сили і натхнення рухатися далі й робити все можливе для забезпечення життєдіяльності громад, працювати на кращий результат. Подякували один одному за підтримку та співпрацю, яка стала ще більш тісною з початком повномасштабного вторгнення. Валерій Марченко наголосив, що Лозівська громада — це справжні друзі, які з перших днів війни підставили своє плече – вивозили   жителів з зони активних бойових дій, приймали переселенців, допомагали з гуманітарною допомогою.

У місті Ізюм, яке побувало в окупації, капітального ремонту потребують майже 120 будинків, близько 60 — поточного, не кажучи про те житло, яке зруйноване майже вщент, відновити їх неможливо, говорить Валерій Марченко. В опалювальний період у місті запустили 10 котелень з 24, опалювали 90 будинків. У понад сотню багатоповерхівок опалення подати не змогли. Тому цього року, перед собою поставили завдання відновити його подачу, аби ізюмчани мали змогу повернутися у рідні домівки.

Велика проблема в Ізюмі й з закладами освіти. З 11 ліцеїв 5 зруйновані повністю, інші – потребують ремонтів. Повертатися дітям на навчання немає куди. Ізюм очікує підтримку від іноземних партнерів, обласної адміністрації, виділяє на відновлення власні кошти. Валерій Марченко тішиться, що люди повертаються й має надію, що з часом місто відбудується і відновиться.

В цей день Валерій Марченко разом із своїм заступником Максимом Стрельником також відвідали стаціонарне відділення № 1 Лозівського термедоб’єднання. Пройшлися вже відремонтованими відділеннями лікарні, оглянули неврологію в якій триває капітальний ремонт та поділилися інформацією про реконструкцію медичного містечка в Ізюмі, яке проходитиме під егідою благодійного фонду Першої Леді України Олени Зеленської.

Лозівський міський голова Сергій Зеленський подякував начальнику Ізюмської міської військової адміністрації Валерію Марченку за те, що знайшов можливість відвідати Лозівську громаду, дружньо поспілкуватися та обмінятися думками.