Урядові портали

В Україні спалах захворювання на ГРИП

В Україні циркулює вірус грипу, при цьому  сплесків на Covid-19 не спостерігається. З листопада 2022-го до січня 2023-го  українці  хворіють, переважно, вірусом грипу. Загалом в епідсезоні 2022/2023 в Україні, як і передбачалось, циркулюють чотири штами грипу:A/Victoria/2570/2019(H1N1)pdm09;A/Darwin/9/2021 (H3N2);B/Austria/1359417/2021 (лінія B/Victoria);B/Phuket/3073/2013 (лінія B/Yamagata).

Віруси грипу є більш заразними по відношенню до інших респіраторних хвороб. Цю хворобу супроводжує гострий біль у горлі, біль голови, раптове підвищення температури, сильний і виснажливий кашель. Також може з’явитися біль в очних яблуках, ломота в тілі та суглобах, запалення вуха.

Ще однією характеристикою цього вірусу є стрімкий початок хвороби. Ще вранці та вдень людина може почуватися здоровою, а ввечері – вже з високою температурою та іншими проявами хвороби.

При грипі вражаються верхні дихальні шляхи, що викликає трахеїт. Але при приєднанні  бактеріальної флори процес опускається нижче. У результаті виникає вірусно-бактеріальна пневмонія з падінням сатурації. Такий стан дуже небезпечний

Поради від лікарів:

– захворів- сиди вдома. Тим, хто захворів, ми радимо знаходитись вдома. Не навантажуйте себе важкою працею, як можна більше споживайте теплої рідини.

профілактика. Мийте часто руки, провітрюйте приміщення, споживайте більше овочів та фруктів.

вакцинуйтеся. Щоб вберегтися від ускладнень, які спричиняє грип, рекомендують вакцинуватися. Найкраща профілактика захворювання на грип є вакцинація.

не переохолоджуйтесь — одягайтесь відповідно до погоди.

носіть маску, особливо якщо є найменші ознаки застуди (маску, яку витягли із зимової куртки, використовувати не варто; надягати її треба чистими руками правильно – так, щоб закривала ніс, і часто змінювати);

Бережіть себе! Адміністрація КНП “ЦМЛ Піщанської Богоматері”